Filmy 2020 roku, które powinna zobaczyć każda kobieta!

"Małe kobietki" kadr z filmu 2020, a na nim Timothee Chalamet
Fotografia: Sony Pictures Entertainment - Columbia Pictures - New Regency Pictures/East News

Kino w tym roku ma nam wiele do zaoferowania. Niektóre filmy po prostu powinnyśmy zobaczyć wszystkie. Oto produkcje idealne dla kobiet.

W tym roku w kinie pojawi się wiele interesujących filmów, które zdecydowanie warto obejrzeć. Wśród nich znajdują się takie produkcje, które powinna obejrzeć każda kobieta. I nie chodzi o kino dla kobiet w stylu "Dziennika Bridget Jones". W worku z filmami 2020 pojawią się bowiem także produkcje, które mogą każdą z nas zainspirować - o niezwykłych, silnych i bardzo wartościowych kobietach. Podpowiadamy, których produkcji tego roku nie możesz przegapić!

Zobacz także: 22 najciekawsze komedie 2020 roku! Tych filmów nie możecie przegapić

Filmy 2020, które powinna zobaczyć każda kobieta

Filmy dla kobiet zazwyczaj kojarzą nam się z komediami romantycznymi lub filmami o miłości. Nic bardziej mylnego.

Uwielbiamy oglądać produkcje, które przedstawiają historię kobiet wyjątkowych. Są one dla nas inspirujące i sprawiają, że każda z nas może poczuć się w jakimś stopniu niezwykle.

Te filmy 2020 roku każda z nas zdecydowanie powinna zobaczyć!

1. "Małe kobietki"

"Małe kobietki" to film na podstawie książki Louisy May Alcott. To jedna z pionierek literatury kobiecej, a tej pozycji po prostu nie wypada nie znać. Film "Małe kobietki" w nowoczesny sposób pokazuje tę historię. Jest to piękna opowieść o relacjach między kilkoma kobietami, a także kontaktach rodzinnych i przyjacielskich - niekiedy skomplikowanych, ale niezwykle prawdziwych. W dodatku na ekranie występuje plejada gwiazd. W obsadzie m.in.: Saoirse Ronan, Florence Pugh, Timothee Chalamet, Laura Dern oraz Meryl Streep. 

2. "Gorący temat"

O historii, którą przedstawia film "Gorący temat" swego czasu było niezwykle głośno. Dziennikarka stacji FOX News oskarżyła o molestowanie swojego szefa, Rogera Ailesa. Następnie okazało się, że więcej kobiet zgłosiło nadużycia w stosunku do szefa, jak i innych pracowników stacji. Tę historię jak najrealniej postanowiły przedstawić znane aktorki: Nicole Kidman, Charlize Theron oraz Margot Robbie. 

Zobacz także: "Gorący temat" - Kidman, Theron i Robbie w obronie kobiet

3. "Emma"

Emma Woodhouse jest boginią i królową w swoim miasteczku. Nikt jej nie dorównuje, jednak musi zmierzyć się z problemem dorastania oraz miłosnymi pomyłkami. To niezwykła satyra społeczna, która skupia się na głównej bohaterce, jednak trafnie ukazuje realia społeczne i polityczne. 

4. "Skłodowska" 

Maria Skłodowska-Curie to wybitna polska fizyczka, która za swoją działalność naukową zdobyła Nagrodę Nobla. To właśnie jej historię przedstawia film "Skłodowska", w którym w postać uczonej wcieliła się Rosamund Pike. Ta produkcja przedstawia historię noblistki, jakiej jeszcze nie było. Pokazuje ją niejednoznaczną, dumną ze swojego odkrycia, a jednocześnie przerażoną skutkami, jakie może za sobą nieść. 

Zobacz także: Netflix dla kobiet i o kobietach. Najlepsze produkcje z myślą o paniach

5. "Wonder Woman 1984"

Tym razem coś dla fanek fantastyki i komiksów. "Wonder Woman 1984" to druga część pierwszej na świecie ekranizacji komiksu o kobiecie superbohaterce. Po całkiem przyjemnej pierwszej części, teraz czekają nas kolejne emocje. Zobaczcie, jak Wonder Woman poradzi sobie z ratowaniem świata.

6. "West Side Story" 

Najsłynniejszy musical na świecie doczeka się nowej wersji. Tym razem za jej stworzenie zabrał się Steven Spielberg. W kinach tuż przed świętami, bowiem 18 grudnia. 

7. "Nie czas umierać" 

Filmy sensacyjne uważa się za "kino dla mężczyzn". Okazuje się, że nic bardziej mylnego! My też uwielbiamy filmy akcji, zwłaszcza serię o Agencie 007. Niejedna kobieta chciałaby zostać dziewczyną Bonda. Dlatego też uwielbiamy oglądać tego przystojniaka na ekranie. To zdecydowanie także kino dla kobiet. 

8. "Pojedynek na głosy"

"Pojedynek na głosy" to piękna historia o niezwykle smutnej fabule. To zabawna, a jednocześnie wzruszająca opowieść o kobietach, których mężowie wyjechali na misję do Afganistanu. Kobietach, które postanowiły połączyć siły i zamiast zamęczać się rozmyślaniem o śmierci i strachu, postanowiły stworzyć chór ku pokrzepieniu serc. Ten film to jedna z najbardziej optymistycznych produkcji, jakie zobaczycie! 

Zobacz także: Poślubiły wojnę, a potem wyśpiewały swój strach. "Pojedynek na głosy" to ich historia [recenzja]

Niektóre seriale są naprawdę odważne. Wybraliśmy 10 produkcji telewizyjnych, które aż kipią erotyzmem. Są w nich naprawdę gorące sceny seksu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów