Filmy 2018, na które nie mogliśmy się doczekać!

Joanna Kulig i Tomasz Kot na czarno-białym zdjęciu z filmu "Zimna wojna"
Fotografia: Materiały prasowe/Kino Świat

W każdym roku jest wiele premier kinowych, ale niektóre z nich po prostu trzeba zobaczyć! Tak też było z tymi pięcioma filmami w 2018 roku.

Ten rok był bogaty w wiele dobrych filmów! Również w naszym polskim kinie pojawiły się produkcje, na które warto zwrócić uwagę. Zwłaszcza "Zimna wojna", która wciąż cieszy się niemalejącą sławą. Ale nie tylko film Pawła Pawlikowskiego wart jest naszej uwagi. Od początku roku w kinie było wiele głośnych premier. Na te tytuły naprawdę nie mogliśmy się doczekać! Jeżeli jeszcze ich nie widziałeś, koniecznie nadrób braki. 

Zobacz także: Filmy 2019 roku, których nie możesz przegapić!

"Zimna wojna"

Zacznę od tego najgłośniejszego. "Zimna wojna" zdobyła uznanie widzów na całym świecie. Ostatnio otrzymała aż 5 Europejskich Nagród Filmowych, nazywanych również "europejskimi Oscarami". To bardzo prestiżowa nagroda, ale przed nami znacznie więcej emocji! "Zimna wojna" jest bowiem polskim kandydatem do Oscara. O tym, czy otrzyma nominację przekonamy się już w styczniu. Jeżeli jeszcze nie oglądaliście filmu z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych, koniecznie musicie nadrobić!

Zobacz także: Nadchodzą Oscary 2019. Poznaj nominacje

"Narodziny gwiazdy"

Ta produkcja będzie dużą konkurencją dla "Zimnej wojny". Przede wszystkim dlatego, że Joanna Kulig obstawiana jest jako kandydatka do walki o nagrodę dla najlepszej aktorki, podobnie jak Lady Gaga, która w "Narodzinach gwiazdy" zagrała główną rolę. Kto by się spodziewał, że piosenkarka może stworzyć tak dobrą rolę filmową! Gaga przy Bradleyu Cooperze rozwinęła skrzydła, a razem stworzyli niesamowity duet na ekranie. Macie jeszcze szansę, żeby zobaczyć ten film w kinie, a naprawdę warto. 

"Kler"

O najnowszym filmie Wojciecha Smarzowskiego w tym roku było najgłośniej. Informacjami w mediach i kontrowersjami przebił zapewne samą "Zimną wojnę". "Kler" miał rozliczyć polski Kościół katolicki z pedofilii. Być może właśnie to było najlepszą promocją dla tej produkcji. Każdy chciał zobaczyć "Kler" i z pewnością warto zapoznać się z tym filmem. Zwłaszcza, że Wojciech Smarzowski utrzymuje bardzo dobry poziom swoich produkcji. Jeżeli jesteście jego fanami, nie możecie przegapić "Kleru". 

Zobacz także: Widzieliśmy "Kler" Smarzowskiego. Czy faktycznie rozlicza Kościół z grzechów?

"Bohemian Rhapsody"

Ten rok z pewnością należy do zespołu Queen! Ich utwory przeżywają drugą młodość, choć od śmierci Freddiego Mercury'ego minęło aż 17 lat. Wszystko za sprawą filmu "Bohemian Rhapsody", który opowiada o legendarnym muzyku i jego zespole. To doskonała uczta dla oka i ucha, dlatego warto zobaczyć go na dużym ekranie. Doskonale sprawdzi się zarówno dla fanów Queenu, jak i tych, którzy do tej pory nie słuchali ich utworów, ale chcieliby poznać ich wyjątkową historię.

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"

O tym filmie było głośno przede wszystkim na początku roku, ponieważ zdobył aż 2 Oscary! Choć produkcja zagraniczną premierę miała jeszcze w zeszłym roku, w polskich kinach pojawiła się dopiero w lutym. I zachwyciła nas! To niesamowita opowieść o poświęceniu, wytrwałości i przede wszystkim sile kobiet, którą obecnie coraz częściej promujemy. To czarna komedia, która niekiedy bawi, ale przede wszystkim przejmuje i wciąga od początku do końca. Nie mogło jej zabraknąć na naszej liście.

Wymienione powyżej przykłady najlepiej obrazują, jak wiele działo się w sferze kina w 2018 roku. Zarówno polskie filmy, jak i zagraniczne produkcje zaskakiwały i poruszały widzów. Czym się charakteryzują dobre filmy? To kwestia indywidualna. Jedno jest pewne, z tej listy każdy wybierze coś dla siebie.

Zobacz także: Polskie filmy 2019, które musisz zobaczyć! 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Na jedne filmy ochoczo chodzimy do kina, inne nieco mniej do nas przemawiają. Te produkcje cieszyły się największą popularnością wśród polskich widzów!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów