Filmowe wpadki w "Klerze". Co wypatrzyli internauci? [Uwaga, spoiler!]

Magdalena Barszczak 15.10.2018
Arkadiusz Jakubik w "Klerze"
Fotografia: Bartek Mrozowski/Kino Świat

Widzowie analizują film Smarzowskiego kadr po kadrze.

Nie cichnie dyskusja na temat "Kleru". Film w zaledwie 2 tygodnie od premiery bije rekordy popularności. Okazuje się jednak, że nawet tak ceniony reżyser jak Wojciech Smarzowski nie ustrzeże się przed wpadkami. Przynajmniej zdaniem internautów. 

Kontrowersyjną produkcję do tej pory obejrzało ponad 3 mln widzów, a liczba ta wciąż rośnie. Wygląda na to, że ochota na seans szybko nie minie, o czym świadczą tłumy w kinach. Część internautów nie byłaby jednak sobą, gdyby nie znalazła niedociągnięć w filmie.

Zobacz także: Wojciech Cejrowski skomentował "Kler". Tak mocnych słów o filmie Smarzowskiego jeszcze nie było!

Wpadki filmowe w "Klerze"

Niedopatrzenia zdarzają się wszystkim. Mikrofon widoczny w kadrze czy odbicie w lustrze to klasyki. Co tym razem zauważyli internauci? Dyskusja rozgorzała pod postem na Twitterze Tomasza Raczka

Zauważyłem dwie małe wpadki. 1. znaki przed kościołem są czeskie (wiem, że tam nagrywali ) 2. w ostatniej scenie samospalenia widać statystę z gaśnicą - czytamy.

Pierwsza wpadka nie dziwi, ponieważ hierarchowie kościelni nie zgodzili się na kręcenie scen w Polsce. Smarzowski musiał zatem zwrócić się o pomoc do naszych południowych sąsiadów.

Druga przytoczona scena dotyczy momentu, kiedy ksiądz Kukuła (w tej roli Arkadiusz Jakubik) polewa się benzyną i podpala. W jednym z kadrów w tłumie widać statystę z gaśnicą. Oliwy do ognia dolała za to kolejna osoba, która dopatrzyła się w filmie... dzieła szatana.

No i jeszcze sutanna Jakubika z odwróconym krzyżem, ale to pewnie zamierzone.

Chodzi o poniższe zdjęcie. Internauta jest jednak w błędzie. Okazuje się, że w kadrze widnieje tylko górna część szaty liturgicznej księdza.

Arkadiusz Jakubik w roli księdza Kukuły
Fotografia: Bartek Mrozowski/Kino Świat

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów