Polski aktor zagra u boku Deppa i Law!

Johnny Depp w kapeluszu pali papierosa
Fotografia: Matt Crossick/EMPICS Entertainment/East News

Polski aktor pojawi się w produkcji u boku hollywoodzkich gwiazd! To najnowsza produkcja ze świata Harry'ego Pottera. 

Świat Harry'ego Pottera podbił serca czytelników i widzów na całym świecie. Dlatego też powstają kolejne części związane z opowieścią o młodym czarodzieju. 16 listopada w polskich kinach pojawi się film "Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda". To druga część "Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć" z plejadą gwiazd. W produkcji wystąpią m.in.: Johnny Depp, Jude Law, Eddie Redmayne oraz… aktor polskiego pochodzenia.

Polski aktor w "Fantastycznych zwierzętach"

Bart Soroczyński obecnie mieszka w Londynie, jednak to aktor z polskimi korzeniami. Jego rodzina pochodzi z Gorlic. Emigrowali do Kanady, gdzie ojciec Barta, Krzysztof Soroczyński, założył własny cyrk. Aktor również jest cyrkowcem. Teraz wziął udział w wyjątkowym projekcie, mianowicie w filmie ze świata Harry'ego Pottera.

Byłem pod wrażeniem skali produkcji i profesjonalizmu filmowej ekipy. Jedna ze scen była kręcona w idealnie odwzorowanym staroangielskim pubie – pieczołowicie, z troską o najmniejsze detale. Zdjęcia też były doprowadzone do perfekcji. Podziwiam kunszt operatora, laureata Oscara, Philippe'a Rousselota – opowiadał Bart o swojej pracy na planie.

Jak sam twierdzi, wychowywał się na polskich filmach i literaturze. Do dziś chętnie odwiedza rodzinne Gorlice oraz Jasło, gdzie mieszkają jego bliscy. Często bywa również w Krakowie, który jest mekką polskich artystów. Jesteśmy dumni, że niedługo będziemy mogli zobaczyć go na ekranie u boku wielkich hollywoodzkich gwiazd!

Zobacz także: "Harry Potter" powraca! Tego fani serii się nie spodziewali

Bart Soroczyński
Fotografia: materiały prasowe/Patrick Lazik

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Lubisz fantastykę? Spodobają ci się te seriale! Oto ranking najlepszych seriali kostiumowych, jakie obecnie są na srebrnym ekranie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów