"Przyjaciele" trafili na Netflixa. Fani wyliczają wpadki, których wcześniej nikt nie zauważył. Najdziwniejsza ta z Rachel

Katarzyna Leszczyńska 17.01.2018
"Przyjaciele" - fani dostrzegają wpadki w serialu
Fotografia: YouTube

Te błędy twórców naprawdę zaskakują.

Serial „Przyjaciele” do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych sitcomów z lat dziewięćdziesiątych. Niedawno wszystkie sezony pojawiły się na platformie Netflix. Cały czas fani uwielbiają do niego powracać, choć niektórzy odcinki o perypetiach nowojorskiej paczki przyjaciół znają już niemalże na pamięć. Dlatego też oglądając je po raz kolejny dostrzegają różne błędy, które znalazły się w serialu, a do tej pory przez wielu z nas nie były zauważone. Dailymail.co.uk zebrał je w całość.

Wiek bohaterów

W ciągu tylu lat nagrań, czasami trudno połapać się w tym, ile tak naprawdę lat powinni mieć nasi bohaterzy. Okazuje się, że scenarzyści mogli mieć z tym problem. Ross w sezonach 3-5 cały czas ma 29 lat, choć w międzyczasie pojawiały się odcinki związane ze Świętem Dziękczynienia oraz Bożym Narodzeniem, które mogłyby sugerować zmianę czasu. Podobnie sytuacja ma się jeżeli chodzi o najmłodszą osobę w paczce. W sezonie siódmym Rachel kończy jako ostatnia 30-kę, podczas gdy na początku serialu to Joey był przedstawiany jako najmłodszy przyjaciel w grupie.

Wpadka ma też miejsce w datach urodzin bohaterów. W całej serii, zarówno w przypadku Rossa, jak i Rachel, pojawiały się różne dni a nawet miesiące. W jednym z odcinków Ross opowiada Joeyowi, że jego urodziny przypadają na 18 października, podczas gdy wcześniej opowiadał, że świętuje w grudniu. Rachel natomiast opowiadała, że obchodzi urodziny w maju, a gdy mówiła o swoim znaku zodiaku, powiedziała, że jest wodnikiem. Ten znak zodiaku przypada natomiast na przełom stycznia i lutego.

Wpadka z urodzinami w "Przyjaciołach"

Rachel i Chandler znali się wcześniej

W pierwszym odcinku serialu Monika przedstawia Rachel wszystkim przyjaciołom, w tym Chandlerowi. Pod koniec serialu w jednym z odcinków dochodzi do retrospekcji, w której Chandler przypomina sobie imprezę studencką, na której rzekomo całował się z późniejszą przyjaciółką. Wychodzi na to, że musieli w związku z tym znać się dużo wcześniej.

Zobacz także: Internautka wyłapała dużą wpadkę w pierwszym odcinku "Przyjaciół". Trudno uwierzyć, że do tej pory nikt tego nie zauważył

Znajomość francuskiego przez Phoebe

Phoebe jest zakręconą bohaterką, jednak nie do tego stopnia, żeby w ciągu dwóch sezonów nauczyć się francuskiego. Podczas gdy w ósmej odsłonie serialu nie potrafi zrozumieć określenia „sous chef” podczas odwiedzenia Moniki w restauracji, dwa sezony później uczy Joeya francuskiego.

Phoebe znała francuski, a nie rozumiała słów

Ross nie lubi lodów

W sezonie siódmym Ross opowiadała swoim przyjaciołom, że nie przepada za lodami. We wcześniejszych sezonach jednak ochoczo je jadł, dzieląc się nimi najpierw z małpą Marcelem, a następnie ze swoją ówczesną partnerką Elizabeth.

Historia z kluczem

W 10 sezonie serialu ekipa zamknięta jest w mieszkaniu Moniki i Chandlera. Drzwi jest w stanie otworzyć dopiero Rachel, która przypomina sobie, że ma stare klucze z czasów, gdy jeszcze sama mieszkała z przyjaciółką. Fani przypomnieli sobie jednak, że w 8 sezonie zamki w drzwiach zostały zmienione, więc klucz bohaterki nie mógł do nich pasować.

Zaskoczeni?

"Przyjaciele" wpadki
Rozwiąż quiz

Rozpoznaj komedię z lat 90. po jednym kadrze. Banał? Sprawdź, czy rozwiążesz quiz bezbłędnie

całaona
Fotografia: www.youtube.pl

1. Niezdarna Laney, która nie grzeszy popularnością zmienia się w piękną kobietą, o której marzy większość chłopców.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów