"Dzwonnik z Notre Dame" powraca. Będzie filmowa wersja

Sylwia Kropiewnicka 18.01.2019
Dzwonnik z Notre Dame
Fotografia: Shutterstock

"Dzwonnik z Notre Dame" to jedna z kultowych animacji Disneya. Właśnie ogłoszono, że powstanie jej aktorski remake. Film będzie miał formę musicalu.

W 2019 roku odbędą się premiery aż trzech, nowych wersji kultowych bajek Disneya. Wśród nich jest „Aladyn”, „Dumbo” i „Król Lew”. Do animacji, które ponownie trafią na wielki ekran, jednak już w postaci filmu aktorskiego właśnie dołączył także słynny „Dzwonnik z Notre Dame”.

Kultowe bajki w nowej odsłonie

Już od pewnego czasu firma Disney daje nowe życie uwielbianym przez widzów historiom i bohaterom. Pomimo tego, że pomysł ten nie każdemu się podoba, Disney musi być z niego bardzo zadowolony, ponieważ cały czas odnawia stare produkcje.

Lista produkcji, do których mają powstać remaki jest bardzo długa, a właśnie wydłużyła się  o kolejną pozycję – „Dzwonnika z Notre Dame”.

 „Dzwonnik z Notre Dame” – film aktorski

Jak podaje serwis Variety, aktorska wersja popularnej animacji jest na początkowym etapie. Za scenariusz będzie odpowiedzialny David Henry Hwang, a muzyką do filmu zajmie się Alan Menken i Stephen Schwartz. Z racji na to, iż prace nad filmem są na razie w bardzo wczesnej fazie, nie wiadomo kto zagra głównych bohaterów.

 Zobacz także: Księżniczki Disneya łączy przerażający szczegół! Od teraz oglądanie bajek będzie wyglądało inaczej

„Dzwonnik z Notre Dame” firmy Disney jest luźno oparty na powieści Victora Hugo, która już wcześniej doczekała się kilku ekranizacji. W rolę Quasimodo miał okazję wcielić się m.in. Anthony Hopkins.

Animacja „Dzwonnik z Notre Dame” pojawiła się na ekranach kin w 1996 roku.

Czy jej filmowa adaptacja odniesie równie duży sukces?

Zobacz także: "Księga dżungli" w wirtualnej rzeczywistości. Poczuj się jak Mowgli

Rozwiąż quiz

Bajki z lat 90-tych. Jak dobrze je pamiętasz?

Kot Sylwester
Fotografia: Youtube/Bodek610

1. Z jakiej bajki pochodzi kot Sylwester?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów