Netflix wydaje film "Dwóch papieży". Anthony Hopkins jako Benedykt. Musisz to zobaczyć!

Anthony Hopkins jako papież Benedykt i Jonathan Pryce jako kardynał Bergoglio w filmie Netflix "Dwóch papieży"
Fotografia: Materiały prasowe/Netflix

Netflix tworzy mocny film! "Dwóch papieży" przedstawi historię obecnego papieża Franciszka oraz emerytowanego papieża Benedykta. Jest pierwsze zdjęcie! Kiedy premiera?

Netflix zdecydował się na odważny krok. Tworzy film o kulisach "najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat". W produkcji zobaczymy losy emerytowanego papieża Benedykta, gdy był jeszcze u władzy. W filmie pojawia się także obecnie panujący papież Franciszek jako kardynał Bergoglio. Netflix wydał właśnie pierwsze zdjęcie z nadchodzącej produkcji. Okazuje się, że jedną z głównych ról zagra... Anthony Hopkins! Kiedy premiera "Dwóch papieży"?

Zobacz także: Filmy 2019 roku, których nie możesz przegapić!

"Dwóch papieży": Anthony Hopkins w nowym filmie Netflix

Czas filmu został osadzony w 2012 roku, kiedy kardynał Bergoglio (w tej roli Jonathan Pryce), zawiedziony polityką Kościoła katolickiego, prosi papieża Benedykta, aby ten pozwolił mu przejść na emeryturę. Papież nie wyraża jednak na to zgody. Zamiast tego wzywa do Watykanu swojego największego krytyka i zdradza mu tajemnicę, która wstrząsa światem kościelnym.

Historia w filmie "Dwóch papieży" została inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie Kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców - możemy przeczytać w opisie filmu.

Scenariusz "Dwóch papieży" stworzył Anthony McCarten, twórca historii do wielkich produkcji jak: "Teoria wszystkiego", "Bohemian Rhapsody" oraz "Czas mroku". Za reżyserię filmu odpowiada natomiast Fernando Mirelles, znany z filmu "Miasto Boga". 

Jak na razie Netflix nie podał więcej informacji. Data premiery również nie jest znana.

Zobacz także: John Malkovich jako głowa Kościoła katolickiego. Pierwsze zdjęcia z planu serialu "Nowy papież"

"Dwóch papieży" - Netflix tworzy nowy film
Fotografia: Materiały prasowe/Netflix

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów