Dokument o Michaelu Jacksonie wzbudził kontrowersje! Czy reżyser zapłacił ofiarom za zeznania? Teraz komentuje

Michael Jackson wysiada z samochodu w czerwonej koszuli i kapeluszu
Fotografia: Vicki L. Miller/Shutterstock

Na festiwalu Sundance premierę miał film dokumentalny pokazujący Michaela Jacksona w złym świetle. Reżyser produkcji zdradza szczegóły.

Michael Jackson to jeden z najbardziej legendarnych muzyków na świecie. Nie bez powodu nazywany jest "królem popu". Od pewnego czasu chodzą jednak pogłoski o tym, że za życia artysta dopuścił się pedofilii. W związku z tym powstał film na jego temat, w którym pokazane są szokujące dokumenty oraz zawarte są rozmowy z potencjalnymi ofiarami gwiazdora. Jego premiera miała miejsce na festiwalu Sundance i wzbudziła ogromne kontrowersje.

Zobacz także: Biżuteria za seks i fikcyjne śluby. Szokujący dokument o Jacksonie pokazany na festiwalu Sundance

"Leaving Neverland" - reżyser zdradza szczegóły produkcji

"Leaving Neverland", bo taki właśnie jest tytuł filmu dokumentalnego o Jacksonie, wywołał ogromne emocje wśród widzów! Kontrowersje odbiły się także na córce króla popu, Paris, która według doniesień zagranicznych mediów załamała się po obejrzeniu dokumentu. Rodzina Jacksona mocno skrytykowała powstały film. 

To zrozumiałe, muszą chronić bardzo rentowną własność. Przecież za każdym razem, gdy ktoś puszcza którąś z piosenek, to dla nich "ka-ching" - kolejny dolar ląduje w sakwie. Nie dziwi mnie więc, że tak mocno walczą o swoje dobro - powiedział reżyser filmu, Dan Reed, w rozmowie z "The Hollywood Reporter". 

Premiera filmu rzuciła złe światło nie tylko na Jacksona i jego najbliższych. Oberwało się również samemu reżyserowi produkcji. Pojawiły się głosy, że przekupił Wade'a i Jamesa, bohaterów dokumentu, którzy stwierdzili, że Jackson ich molestował.

Nie zapłaciłem Wade'owo i Jamesowi. Nie dostali żadnej zapłaty za udział w filmie - podkreślił reżyser.

Reed poruszył też temat #MeToo. Przyznał, że prace nad filmem rozpoczął właśnie wtedy, gdy rozpoczęła się era #MeToo. W związku z tym inaczej zupełnie postrzega się przemoc seksualną.

Mam nadzieję, że mój film będzie rozszerzeniem tego ruchu również na chłopców i mężczyzn jako ofiary napaści seksualnej - powiedział na końcu.

Dan Reed podkreślił, że Michael Jackson jest tylko fragmentem całej opowieści, a nie głównym bohaterem. Niemniej, premiera dokumentu mocno odbiła się na jego najbliższych, a także wizerunku legendy popu.

Zobacz także: Kevin Spacey przerywa milczenie! "Pozwólcie mi być Frankiem"

O tym, jaki film był najlepszy w minionym roku, przekonamy się już wkrótce. A jak wyglądali laureaci w innych latach? Te filmy zyskały już miano kultowych!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów