Dlaczego producenci ukrywają sceny po napisach końcowych? Marvel odpowiada

Hanna Skowron 05.11.2018
kino
Fotografia: Shutterstock

Wytrwali zostają nagrodzeni.

Ludzie dzielą się na takich, którzy oglądają napisy końcowe w kinie lub opuszczają salę w tym momencie. Ci pierwsi zostają trochę dłużej z różnych powodów. Jednym z nich są ukryte sceny, które czasem pojawiają się po filmie. Skąd pomysł na wplatanie takich fragmentów? Studio filmowe Marvela uchyliło rąbka tajemnicy.

Osoby, które kochają filmy Marvela, doskonale wiedzą, że nie należy opuszczać kina podczas napisów końcowych. Twórcy filmu umieszczają wtedy trzymającą w napięciu scenkę, która zdradza fabułę kolejnych części filmu. Po raz pierwszy fani Marvela mieli do czynienia z taką sytuacją w "Iron Manie" w 2008 roku - czytamy w noizz.pl. 

Widzowie mogli wówczas obejrzeć zapowiedź powstania "Avengersów". Nick Fury powiedział Tony'emu Starkowi, że nie jest jedynym superbohaterem na świecie. Z kolei pod koniec pierwszej części "Strażników Galaktyki" widzieliśmy małego Groota tańczącego w rytm "I Want You Back" Jackson 5.

Wytrwali zostaną nagrodzeni. Dlaczego fani Marvela zostają w kinie dłużej?

Umieszczanie scenek w trakcie napisów stało się znakiem rozpoznawczym Marvela, a fani zaczęli się zastanawiać, co przyświeca producentom. Już wiadomo! Szef studia Kevin Feige zdradził, dlaczego każda produkcja zawiera ukrytą scenę, która pojawia się dopiero po napisach końcowych.

W Marvel Studios umieszczamy scenę po napisach końcowych od samego początku. Fani kochają to, bo jest to zwiastun czegoś, co wkrótce nadejdzie. Ale prawdziwym bonusem jest to, że ludzie będą siedzieć podczas końcowych napisów i patrzeć na setki nazwisk osób, które pracowały ciężko, żeby stworzyć te filmy. Zawsze inspirowało mnie to jako dzieciaka i mam nadzieję, że inspiruje ludzi również teraz - podsumował Kevin Feige.

A wy, oglądacie filmy do końca czy wychodzicie na napisach?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Te filmy miały mieć zupełnie inne zakończenie!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów