Disney pracuje nad nową superprodukcją. Ten bohater zachwyci widzów

Redakcja 17.10.2016
La Mancha
Fotografia: ONS

Jeden z najbardziej zwariowanych bohaterów światowej literatury w końcu zdobędzie wielką, kinową sławę.

Błędny rycerz z La Manchy to idealny bohater filmu przygodowego. Najnowsza produkcja Disneya ma być wyprodukowana z rozmachem i z humorem. Don Kichot walczący z wiatrakami, niczym średniowieczny rycerz poszukujący damy swojego serca, dostarcza mnóstwa filmowych fantastycznych wątków. Szczególnie, że Disney planuje, aby nowa superprodukcja rozmachem, i stylem przypominała "Piratów z Karaibów".

Autorem scenariusza do adaptacji powieści Miguela de Cervantesa jest Billy Ray znany z "Igrzysk Śmierci". Ray ma na swoim koncie nominację do Oscara za film "Kapitan Philips". Scenarzysta wraz z Gordonem Grayem jest również producentem filmu. Don Kichot będzie filmem fantastycznym, z dopracowanymi efektami specjalnymi. Nie wiadomo, kto wcieli się w główną rolę. Być może będzie to Johnny Depp, który jest ulubionym odtwórcą ról ekscentryków Disneya. Na jego kandydaturę wskazywać może fakt, że producenci podkreślają podobieństwo projektu do "Piratów z Karaibów".

Życie marzeniami

Don Kichot był hiszpańskim, siedemnastowieczny arystokratą, który postradał zmysły po tym, jak przeczytał zbyt dużo romansów rycerskich. Sam zapragnął stać się jednym z nich. Zaczyna wierzyć w świat legend, w którym jednym z głównych zadań, jakie ma rycerz, jest zabicie smoka. Swojego sąsiada czyni swoim giermkiem. Karczmarze to dla Kichota lordowie, wiatraki to smoki, a młode wieśniaczki są białogłowymi czekającymi na powróty z niebezpiecznych wypraw.

Rycerz ze służącym Sanczo wplątują się w sytuacje zabawne, niebezpieczne i absurdalne. Dlatego po nowej superprodukcji Disneya można spodziewać się rozrywki i żartów na wysokim poziomie. 

Don Kichote
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów