10 rzeczy, których nie wiesz o "Dirty Dancing"

Patrick Swayze jako Johnny i Jennifer Grey jako Baby w scenie na podłodze z filmu "Dirty Dancing"
Fotografia: EAST NEWS

"Dirty Dancing" jest już w kanonie najpopularniejszych filmów wszech czasów. Oglądaliśmy go miliony razy! Tych rzeczy jednak nie wiedzieliśmy na jego temat.

"Dirty Dancing" chyba oglądał każdy z nas. I nikt nie wyobraża go sobie w innej wersji niż obecna. Kultowy film z lat 80-tych co prawda doczekał się swojej drugiej części, jednak to wersja z Patrickiem Swayzem i Jennifer Grey przede wszystkim podbiła nasze serca. I choć oglądałyśmy ją nie raz, a można wręcz stwierdzić, że znamy ją na wylot, wciąż istnieją takie ciekawostki, o których nie miałyśmy zielonego pojęcia.

Zobacz także: 10 rzeczy, które umknęły ci podczas oglądania "Titanica"

Ciekawostki o "Dirty Dancing"

  1. Na początku rolę Johnny'ego Castle miał zagrać Val Kilmer. Aktor jednak zrezygnował i wówczas miejsce w obsadzie zwolniło się dla Patricka Swayzego. Całe szczęście!
  2. Podobnie było z Jennifer Grey. Pierwotnie o rolę kultowej Baby ubiegały się m.in.: Sarah Jessica Parker oraz Robin Wright.
  3. Jennifer Grey podczas tworzenia filmu była 10 lat starsza niż jej postać! Na castingu musiała udowodnić, że potrafi zagrać nastolatkę i to w 5 minut.
  4. Jennifer i Patrick przed rozpoczęciem zdjęć byli w konflikcie. Wszystko przez wcześniejszy film, w którym razem zagrali – "Czerwony świt". I choć nie chcieli zagrać ze sobą (zwłaszcza pary kochanków), ostatecznie udało im się przezwyciężyć niechęć, a po "Dirty Dancing" zostali przyjaciółmi.
  5. W Polsce "Dirty Dancing" nosił nazwę "Wirujący seks". Był najczęściej wypożyczanym filmem z wypożyczalni filmowych, a w niektórych miejscach trzeba było zapisać się po niego na listę – z miesięcznym wyprzedzeniem!
  6. Kultowa scena, podczas której Johnny i Baby wygłupiają się na podłodze, powstała przez przypadek! Aktorzy robili rozgrzewkę przed rozpoczęciem zdjęć, podczas gdy kamery były włączone. Reżyserowi tak spodobała się ta spontaniczna scena, że włączył ją do filmu.
  7. "Nikt nie posadzi Baby w kącie" – na dźwięk tych słów, wypowiedzianych przez Johnny'ego, widzowie dostają dreszczy. Stały się kultowe, dzięki czemu znalazły się na liście 100 najlepszych kwestii filmowych w historii kina, ogłoszonej w 2005 roku przez Amerykański Instytut Filmowy.
  8. Piosenkę "She's like the wind" Patrick Swayze napisał dla swojej żony. Następnie wykonał ją na potrzeby filmu.
  9. Patrick Swayze złapał kontuzję na planie filmu. Wydarzyło się to podczas kręcenia kultowej sceny w jeziorze. W pewnym momencie aktor stracił równowagę i uderzył kolanem o kamieniste dno jeziora.
  10. Hotel z "Dirty Dancing" istnieje naprawdę! To "Virginia's Mountain Lake Lodge", który do dziś cieszy się ogromną popularnością. Hotel ma w ofercie pobyt w klimacie "Dirty Dancing". Na gości czekają lekcje tańca, wycieczki śladami bohaterów, sobotnia potańcówka oraz pokazy filmów. Co spodobałoby wam się najbardziej?

Zobacz także: Baby z "Dirty Dancing" wspomina słynną scenę w jeziorze. "Zastanawiałam się, czy mogę umrzeć…"

Te filmy są najseksowniejszymi produkcjami w historii kina:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów