Denis Villeneuve ma wielki apetyt. Po "Łowcy Androidów" przyszła pora na "Diunę"

Redakcja 02.02.2017
Sting w "Diunie" Davida Lyncha
Fotografia: materiały prasowe

Kanadyjski artysta spełnia swoje marzenia o idealnym filmie science fiction.

Film "Nowy początek" z Amy Adams odniósł duży, komercyjny sukces. Jednak oryginalna historia spotkania wybitnej lingwistki z przybyszami z innej planety nie zaspokoiła apetytu reżysera na stworzenie idealnego, najlepszego i najgłośniejszego dzieła science fiction ostatnich lat. "Nowy początek" dostał aż osiem nominacji do Oscara, dwa Złote Globy, dwie nagrody z Wenecji i kilka nie mniej prestiżowych statuetek. Do tej pory zarobił ponad 700 milionów złotych.

Pod koniec 2016 roku w mediach pojawiła się informacja o kontynuacji głośnego filmu Ridleya Scotta z 1982 roku - "Łowcy Androidów", którego scenariusz powstał na podstawie powieści Philipa K. Dicka. Arcydzieło z Harrisonem Fordem w roli głównej po 35 latach doczeka się sequela w reżyserii Denisa Villeneuve, w którym ekranowym partnerem filmowego łowcy Ricka będzie Ryan Gosling. 

Dostępny w sieci zwiastun daje nadzieję na to, że reżyser Denis Villeneuve postarał się, aby kultowy obraz nie stracił swojego wyjątkowego, mrocznego klimatu. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Kanadyjczyka, w październiku 2017 roku widzowie mogą spodziewać się sensacji na miarę "Mad Maxa" George’a Millera z 2015 roku.

"Diuna"
Fotografia: materiały prasowe

Szczyt marzeń

"Diuna", oparta o powieść Franka Herberta z 1965 roku, to jeden z najlepszych obrazów Davida Lyncha. Film z udziałem Kyle’a MacLachlana w roli Paula Artyda i Stinga w roli Harkonnena, którego premiera odbyła się w 1984 roku, z pewnością jest jednym z najbardziej niedocenianych dzieł twórcy "Twin Peaks". Denis Villeneuve postanowił, nada tej historii o księciu, który przybył na planetę Arrakis po kosmiczną "przyprawę" świeżości i blichtru. Jak podaje serwis MovieWeb.com, reżyser jest w trakcje negocjacji z wytwórnią Legendary Pictures. 

We wrześniu 2016 roku Denis Villeneuve powiedział w wywiadzie udzielonemu magazynowi "Variety", że praca nad "Diuną" jest jego największym marzeniem od wielu lat, jednak obawiał się, że zdobycie praw do tekstu może być bardzo trudne do zrealizowania. Legendary Pictures już w listopadzie 2016 roku miało wykupić prawa do tekstu "Diuny". Syn autora powieści - Brian Herbert - zdradził Twitterze, że Villeneuve wyreżyseruje remake i serial - choć te doniesienia nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów