Dawid Ogrodnik najciekawszą gwiazdą kina europejskiego

Sylwia Kropiewnicka 11.12.2018
Dawid Ogrodnik pozujący na ściance
Fotografia: Tricolors/East News

Dawid Ogrodnik znalazł się na liście 10 najciekawszych gwiazd europejskiego kina, wyróżnionych tytułem „Shooting Stars”. To duże wyróżnienie dla aktora znanego z takich filmów, jak „Jesteś Bogiem”, „Cicha noc” czy „Ostatnia rodzina”.

Dziesiątkę „Shooting Stars” wybrała międzynarodowa komisja złożona z producentów, krytyków i reżyserów castingu. W tym roku najlepszą dziesiątkę wyłoniono po raz 22., w poprzednich latach polskimi nazwiskami, które się na niej znalazły były m.in. Buzek czy Gierszał. Dawid Ogrodnik znalazł się na liście nie bez powodu. Jest on jednym z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Podobnie jak obiecujące od pewnego czasu są filmy polskie. Rodzima kinematografia daje nam powody do dumy.

„Shooting Stars”

Głównym celem programu, który powstał z inicjatywy European Film Promotions, jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów. Tytuły te nadawane są już od 20 lat. Jest to ogromne wyróżnienie dla gwiazd kina – wróży im dużą karierę.

W tegorocznym zestawieniu, oprócz Dawid Ogrodnika, na liście znaleźli się także Elliott Crosset (Dania), Rea Lest-Liik (Estonia), Emma Drogunova (Niemcy), Kristin Thora Haraldsdottir (Islandia), Aisling Franciosi (Irlandia), Blagoj Veselinov (Macedonia), Ine Marie Wilmann (Norwegia), Milan Marict (Serbia) i Ardalan Esmaili (Szwecja).

Dawid Ogrodnik

Dawid Ogrodnik jest absolwentem krakowskiej PWST. Aktor ma na swoim koncie role w znanych i cenionych filmach takich, jak „Jesteś Bogiem”, „Cicha noc”, „Ostatnia rodzina”. Wystąpił także w serialu „Rojst”.

Aktor wcześniej był trzykrotnie wyróżniony nagrodą aktorską na festiwalu w Gdyni oraz otrzymał „Paszport Polityki”.

Dawid Ogrodnik prywatnie jest w związku małżeńskim z aktorką – Martą Nieradkiewicz, znaną m.in. z filmu „Zjednoczone Stany Miłości”. W 2018 roku para doczekała się dziecka.

Zobacz także: Lady Gaga u boku Bradleya Coopera. „Narodziny Gwiazdy” już w kinach

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów