"Czarna Pantera" - ta scena z filmu ocaliła życie chłopcu! [uwaga spoiler]

Chadwick Boseman jako T'Challa w kadrze z filmu "Czarna Pantera"
Fotografia: YouTube/Marvel Entertainment

Kto by się spodziewał, że historia o superbohaterze może okazać się tak przydatna! Dzięki "Czarnej Panterze" 11-letni chłopiec przeżył groźny wypadek.

Ta historia przeraża, ale jednocześnie niezwykle inspiruje. Chodzi o małego chłopca ze Stanów Zjednoczonych, który przeżył dzięki filmowi Marvela! A konkretnie produkcji "Czarna Pantera", która była hitem minionego roku i wygrała aż 3 Oscary za: najlepszą muzykę oryginalną, najlepszą scenografię oraz najlepsze kostiumy. Okazuje się, że to film o superbohaterze, który ratuje nie tylko świat fikcyjny, ale również życie swoich widzów.

Zobacz także: 10 polskich filmów 2018, które oglądaliśmy najchętniej

"Czarna Pantera" uratowała życie chłopca [uwaga spoiler]

Jedenastolatek, Xavier Cunningham, przeżył bardzo groźny wypadek. Chłopiec bawił się w swoim domku na drzewie, w którym zaatakował go rój os. Podczas ucieczki spadł i nadział się twarzą na szpikulec do szaszłyków. Ten przeszył jego głowę na wylot. Nie uszkodził jednak mózgu i układu nerwowego, w związku z czym Xavier pozostał przytomny. Chłopiec wiedział jednak doskonale, że nie może wyjąć szpikulca, bo mogłoby się to wiązać z krwotokiem i śmiercią. A skąd 11-latek wiedział takie rzeczy?

Jak sam przyznaje zachował się w ten sposób, ponieważ obejrzał "Czarną Panterę"! Niezwykle przydatna okazała się scena, podczas której Erik Killmonger po pojedynku z T'Challą wyjmuje ostrze z ciała i umiera. Tym samym chłopiec nauczył się, że wyjęcie broni z ciała prowadzi do śmierci.

Oglądałem "Czarną Panterę". Na końcu on wyjmuje ostrze z ciała i wtedy po prostu umiera. I pomyślałem sobie: "Nic z tego"!

Okazuje się, że filmy Marvela, tak jak na produkcje o superbohaterach przystało, nie tylko bawią, ale również (a może i przede wszystkim) uczą. Niejedna dorosła osoba nie wiedziałaby, jak poradzić sobie w sytuacji, w jakiej znalazł się Xavier. 

Zobacz także: Premiery kinowe tego miesiąca. Tych nowości filmowych nie możesz przegapić!

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów