"Córki dancingu" zdobywają świat. Prestiżowe amerykańskie tytuły stawiają go na równi z "La La Land"

Redakcja 03.02.2017
"Córki dancingu"
Fotografia: materiały prasowe

Po przeczytaniu tych artykułów można pęknąć z dumy. 

Świat zachwyca się musicalem Damiena Chazelle'a z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych, a amerykańskie media mają już tych zachwytów dość.

Kto miał zobaczyć ten film, widział go dawno temu, jednak ten obraz wciąż jest tematem numer jeden. Można się zmęczyć, nawet jeśli ten kolorowy obraz darzy się szczerym uwielbieniem. Magazyn "Esquire" ma dla Amerykanów propozycję. Powinni wybrać się do kina na film Agnieszki Smoczyńskiej z 2015 roku, "Córki dancingu".

"La La Land" nie jest dla wszystkich – czytamy na Esquire.com. Może potrzebujecie innego typu musicalu? – zachęcają amerykańscy dziennikarze.

Lekiem na przejedzenie się Stone i Goslingiem mają być właśnie "Córki dancingu", które zamiast zdesperowanych, nudnych bohaterów opowiadają o syrenach i wampirach, a zamiast luksusowych klubów jazzowych - widzowie obserwują podejrzane kluby rodem z PRL-u.

Ten film ma zabawne czapki, kły i napisy. Chcecie dawkę dającego kopa polskiego synthpopu zamiast jazzu białych ludzi? Ten film jest zdecydowanie dla was – reklamuje obraz Smoczyńskiej Esquire.com.

Zobacz także: Dwa zwiastuny filmu "Córki dancingu" pokazują go zupełnie inaczej. USA zrobiło to lepiej

"Córki dancingu"
Fotografia: materiały prasowe
"La La Land"
Fotografia: materiały prasowe

Smoczyńska jak Lynch

"New York Times" porównuje polski musical do filmów z lat 80. autorstwa Davida Lyncha albo do vintage’owych teledysków. Amerykańscy dziennikarze zachwycają się faktem, że jest to "obleśna" wersja "Małej Syrenki", która odpowiada na wszystkie nurtujące i intymne pytania na temat syren. Serwis TheVillageVoice.com nazywa "Córki dancingu" musicalem przyszłości - w przeciwieństwie do "La La Land". 

Historia syrenich sióstr - Srebrnej i Złotej - które wkraczają do świata ludzi i robią karierę w klubie go-go jako wokalistki, zachwyciła krytykę i widzów. Agnieszka Smoczyńska została uhonorowana Orłem jako odkrycie roku, film otrzymał trzy Złote Lwy i Nagrodę Specjalną w Konkursie Jury na festiwalu Sundance za wizję artystyczną.

"La La Land" Damiena Chazelle’a ma na koncie siedem Złotych Globów, osiem nagród Critics Choice i aż 14 nominacji do Oscarów.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów