15 najbardziej dochodowych aktorów w historii kina. Zwycięzca zgarnął 11 mld dolarów!

Robert Downey Jr. w garniturze i okularach na premierze "Avengersów"
Fotografia: Matt Baron/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Każdego roku tworzone są zestawienia najbardziej dochodowych aktorów. W tym roku absolutnym numerem jeden jest Robert Downey Jr! A jak wygląda reszta listy?

Bycie gwiazdą kina zobowiązuje i często utrudnia życie, ale łączy się również z wieloma przyjemnymi momentami. Zwłaszcza wtedy, gdy na konto wpływa gaża z filmów. Zarobki aktorów znanych na całym świecie robią wrażenie. Zwłaszcza, że do samego wynagrodzenia za odegraną rolę dochodzą jeszcze chociażby reklamy. Portal Screen Rant stworzył listę najbardziej dochodowych aktorów w box office, czyli tych, którzy zarobili najwięcej w historii kina. Absolutnym numerem jeden jest Robert Downey Jr! A jak wygląda reszta tej prestiżowej listy?

Najbardziej dochodowi aktorzy w historii

Tego typu zestawienia aktualizowane są co roku. Tym razem absolutnym numerem jeden jest Robert Downey Jr. Filmowy Iron Man zgarnął za filmy ze swoim udziałem 11,31 mld dolarów! Tuż za nim na podium znalazła się Scarlett Johansson, która zarobiła 10,75 mld dolarów. Wielką trójkę zamyka Johnny Depp z wynikiem 10,09 mld dolarów. Nie da się ukryć, że te kwoty robią wrażenie! Poniżej przedstawiamy całą listę najbardziej dochodowych aktorów.

 1. Robert Downey Jr. - 11,31 mld dol.
 2. Scarlett Johansson - 10,75 mld dol.
 3. Johnny Depp - 10,09 mld dol.
 4. Vin Diesel - 9,61 mld dol.
 5. Tom Hanks - 9,50 mld dol.
 6. Tom Cruise - 9,41 mld dol.
 7. Emma Watson - 9,1 mld dol.
 8. Samuel L. Jackson - 8,9 mld dol.
 9. Daniel Radcliffe - 8,23 mld dol.
 10. Chris Hemsworth - 8,11 mld dol.
 11. Zoe Saldana - 8,04 mld dol.
 12. Chris Evans - 7,91 mld dol.
 13. Rupert Grint - 7,74 mld dol.
 14. Dwayne Johnson - 7,60 mld dol.
 15. Chris Pratt - 7,52 mld dol.

Jak widać, przeważają aktorzy, którzy grają w tzw. blockbusterach, czyli filmach nastawionych na sukces komercyjny. Trudno się dziwić zatem, że to właśnie oni zgarniają największe gaże. Przeważają tu nazwiska gwiazd występujących w produkcjach Marvela oraz aktorzy dobrze znani nam chociażby z "Harry'ego Pottera".

Zobacz także: Ile gwiazdy zarabiają na Instagramie? Te sumy przyprawiają o zawrót głowy!

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Kochamy polskie seriale i uwielbiamy występujących w nich bohaterów. Wiecie, ile wasze ulubione gwiazdy zarabiają za jeden dzień zdjęciowy? Będziecie w szoku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów