"Zimna wojna" z szansą na Cezara 2019! Poznaliśmy nominacje do "francuskich Oscarów"

Joanna Kulig i Tomasz Kot w kadrze z filmu "Zimna wojna"
Fotografia: Łukasz Bąk/Kino Świat

Dopiero co "Zimna wojna" otrzymała aż 3 nominacje do Oscarów, a już święci kolejne sukcesy! Tym razem film Pawlikowskiego dostał nominacje do Cezarów 2019.

Ostatnio poznaliśmy nominacje do Oscarów 2019. I choć jeszcze nie ostygły emocje po ich ogłoszeniu, teraz poznaliśmy nominowanych do kolejnych prestiżowych nagród. Wśród filmów, które otrzymały szanse na zdobycie Cezara 2019 znalazła się oczywiście produkcja Pawła Pawlikowskiego. "Zimna wojna" powalczy o miano najlepszego filmu zagranicznego najważniejszych nagród filmowych we Francji, nazywanych również przez ludzi ze świata filmu "francuskimi Oscarami".

Zobacz także: Oscary 2019 już za chwilę! Sprawdź, gdzie obejrzeć galę!

Cezary 2019 nominacje

Jak podaje Onet, "Zimna wojna" będzie rywalizować o Cezara z następującymi filmami: "Kafarnaum", "Hannah", "Girl", "Nasze zmagania", "Złodziejaszki" oraz "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri".

Tym razem na liście nominowanych nie znalazła się "Roma", jest ona jednak uznawana za jednego z faworytów tegorocznych Oscarów, więc twórcy z pewnością nie będą zasmuceni brakiem nominacji do francuskich nagród. Zwłaszcza, że w ubiegłym roku w Cannes doszło do konfliktu między organizatorami a Netflixem, który odpowiedzialny jest za produkcję meksykańskiego filmu.

Największe szanse na zdobycie Cezara mają filmy "Le grand bain" oraz "Jeszcze nie koniec", które otrzymały aż 10 nominacji. O tym, czy "Zimna wojna" zdobędzie "francuskiego Oscara" przekonamy się już 22 lutego podczas uroczystej gali w Paryżu. Wówczas też honorową nagrodę odbierze Robert Redford.

Zobacz także: Joanna Kulig zachwycona nominacjami "Zimnej wojny" do Oscara! Zobaczcie jej reakcję

Nie tylko Paweł Pawlikowski zasłynął w Polsce jako reżyser, który otrzymał nominację do Oscara! Oto wybitni Polacy, którzy byli docenieni przez Akademię.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów