Paweł Pawlikowski w Cannes 2019! Pięknie zaprezentował się na czerwonym dywanie

Paweł Pawlikowski w garniturze i ciemnych okularach na czerwonym dywanie w Cannes 2019
Fotografia: Marechal Aurore/ABACA/Abaca/East News

Paweł Pawlikowski w tym roku ma w Cannes wyjątkową funkcję! Reżyser zasiada w jury konkursu głównego u boku wielkich gwiazd kina. Na czerwonym dywanie prezentował się pięknie!

Ruszył 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2019. Jest to jeden z największych festiwali filmowych na świecie. Właśnie w Cannes swoją premierę będą miały głośne produkcje, w tym "Pewnego razu w Hollywood", który stworzył Quentin Tarantino. W filmie zagrał polski aktor - Rafał Zawierucha. W Cannes natomiast nasz kraj jest godnie reprezentowany. Na czerwonym dywanie pojawił się Paweł Pawlikowski, który w tym roku zasiada w jury konkursu głównego.

Zobacz także: Paweł Pawlikowski ostro komentuje decyzje Akademii podczas Oscarów 2019

Cannes 2019: Paweł Pawlikowski w jury konkursu głównego

O Złotą Palmę, czyli jedną z najbardziej prestiżowych statuetek w świecie kina, powalczy 21 filmów. Przewodniczącym jury został reżyser znany z takich filmów jak "Birdman" oraz "Zjawa", Alejandro González Iñárritu.

Jak podaje Onet, pozostałymi członkami jury zostali: Paweł Pawlikowski, aktorki Elle FanningMaimouna N'Diaye, reżyserki i scenarzystki Kelly Reichardt i Alice Rohrwacher, reżyserzy i scenarzyści Robin Campillo i Jorgos Lantimos oraz twórca komiksów Enki Bilal. Polak znalazł się zatem w naprawdę prestiżowym gronie!  

Trzeba przyznać, że Paweł Pawlikowski przepięknie prezentował się na czerwonym dywanie. Z okazji otwarcia festiwalu reżyser postawił na klasykę - czarny garnitur, białą koszulę i muchę. U jego boku pozowała dwójka pozostałych jurorów - Elle Fanning i Robin Campillo. Zobaczcie sami! 

Zobacz także: "The Eddy": Ruszyły zdjęcia do serialu Netfliksa z Joanną Kulig

Cannes 2019: Paweł Pawlikowski i Elle Fanning na czerwonym dywanie
Fotografia: Marechal Aurore/ABACA/Abaca/East News
Cannes 2019: Jury konkursu głównego na czerwonym dywanie
Fotografia: Invision/Invision/East News
Cannes 2019: Jury konkursu głównego na scenie
Fotografia: Benainous+Catarina+Perusseau/REX Features/East News

Nie tylko Paweł Pawlikowski zasłynął w Polsce jako reżyser, który otrzymał nominację do Oscara! Oto wybitni Polacy, którzy byli docenieni przez Akademię.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów