"Cały Ralph": dokument HBO o znanym projektancie. Premiera już niedługo w HBO i HBO GO!

Julita Buczek 27.11.2019
Ralph Lauren
Fotografia: ANGELA WEISS/AFP/East News

"Cały Ralph" to dokument o bardzo znanym projektancie, który będzie można oglądać w HBO oraz HBO GO. O czym jest i czy warto go obejrzeć?

"Cały Ralph" to pierwszy taki biograficzny dokument poświęcony Ralphowi Laurenowi. Ten pełnometrażowy obraz został wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzaną Susan Lacy.

Premiera filmu o jednym z najważniejszych projektantów XX oraz XI wieku odbędzie się 28 listopada 2019 roku w HBO i HBO GO.

Zobacz także: HBO w grudniu szykuje dla nas wiele niespodzianek! "Wataha" to dopiero początek

"Cały Ralph" w HBO i HBO GO. O czym jest dokument?

Ralph Lauren urodził się 14 października 1939 roku w Nowym Jorku. Jest amerykańskim projektantem, a także filantropem. W swoim portfolio posiada aż 13 marek. W filmie dokumentalnym "Cały Ralph" projektant wspomina początki swojej kariery, kiedy jako młody chłopak z Bronxu nie był świadomy, jak działa rynek mody, a także nie wiedział, czym zajmuje się projektant. Lauren w dokumencie opowiada również ekipie filmowej o dzieciństwie, małżeństwie, które trwa od 50 lat, a także założeniu firmy. Projektant pozwala widzowi zajrzeć za kulisy powstawania swojej marki. W dokumencie HBO zobaczymy także archiwalne nagrania pokazów, a także wywiady z członkami najbliższej rodziny Laurena.

"Cały Ralph" od HBO to również zebrane rozmowy z wieloletnimi współpracownikami Laurena, a także znanymi postaciami jak: Anna Wintour, Karl Lagerfeld, André Leon Talley, Hillary Clinton, Robin Givhan, Jason Wu, Naomi Campbell, Martha Stewart, Calvin Klein, Tyson Beckford, Tina Brown, Diane von Furstenberg, Jessica Chastain, Vanessa Friedman czy Paul Goldberger.

Twórczość reżyserki jest doceniana w branży filmowej. Lacy jest laureatką nagrody Emmy czy Peabody’ego, a także ma na swoim koncie wiele nominacji za inne dokumenty, za których powstanie odpowiadała. W 2017 roku wraz z HBO nakręciła głośny dokument "Spielberg", a w zeszłym roku odpowiadała za powstanie obrazu "Jane Fonda w pięciu odsłonach".

Premiera dokumentu "Cały Ralph" zaplanowana została na 28 listopada 2019 roku w HBO oraz HBO GO. Biografia dotycząca Ralpha Laurena dostępna będzie w serwisie HBO GO od rana, a emisja na antenie HBO odbędzie się wieczorem, o godzinie 21:45.

film dokumentalny HBO Very Ralph (2)-1000
Fotografia: materiały prasowe HBO
Cały Ralph_film dokumentalny HBO
Fotografia: materiały prasowe HBO

Obejrzycie dokument o kultowym projektancie?

Zobacz także: Kristen Bell powróci w reboocie kultowej "Plotkary"! 

Uwielbiamy oglądać seriale! Niektóre z nich bez wątpienia możemy zaliczyć do najlepszych w historii srebrnego ekranu. Oto nasza lista. Dodalibyście coś od siebie?

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów