Ile Queen zarobił na filmie "Bohemian Rhapsody"? Brian May zaskoczył nas swoją wypowiedzią

Brian May na planie filmu "Bohemian Rhapsody"
Fotografia: Materiały prasowe/Imperial CinePix

Brian May, gitarzysta Queen, zdradził, ile muzycy zespołu zarobili na filmie "Bohemian Rhapsody". Czegoś takiego się nie spodziewaliśmy!

Film "Bohemian Rhapsody" do kin wszedł w listopadzie 2018 roku. Ta produkcja była długo wyczekiwana przez wszystkich fanów kultowego zespołu Queen i jego frontmana - Freddiego Mercury'ego. A takich jest naprawdę wielu i to na całym świecie! Trudno się dziwić zatem, że film okazał się komercyjnym hitem. Jego twórcy zarobili krocie na historii Queen, a jak było z samymi muzykami? Czy członkowie kultowej grupy otrzymali wynagrodzenie za ekranizację swojej historii?

Zobacz także: Największe polskie gwiazdy w hołdzie złożonym legendarnym muzykom

Ile muzycy Queen zarobili na "Bohemian Rhapsody"?

Filmowa biografia grupy Queen była hołdem oddanym zmarłemu Mercury'emu, a także pozostałym muzykom zespołu. Gitarzysta Brian May oraz perkusista Roger Taylor czuwali nad powstawaniem produkcji i to właśnie dzięki ich historiom ten film był tak wyjątkowy. 

Niedawno w mediach pojawiły się informacje o olbrzymich sumach, jakie zespół Queen otrzymał za film "Bohemian Rhapsody". Brian May postanowił odnieść się do tych plotek w rozmowie z radiem BBC 2.

Uśmiałem się kilka dni temu, kiedy przeczytałem w gazecie, że wzbogaciliśmy się na tym filmie. Gdyby tylko znali prawdę. Niedawno mieliśmy spotkanie z księgowym i nadal nie zarobiliśmy na nim ani pensa - powiedział gitarzysta Queen.

Choć Freddie Mercury nie żyje od niemal 30 lat, Queen wciąż jest jednym z najlepiej zarabiających zespołów na świecie. Niedawno "Sunday Times" opublikował listę najbogatszych Brytyjczyków. Zespół uplasował się na szczycie listy z wynikiem 445 mln funtów (2,2 mld zł). Muzyczna "królowa" tym samym prześcignęła samą królową Elżbietę II, która w ubiegłym roku zarobiła 375 mln funtów. To dopiero wyczyn!

Zobacz także: Czy warto zobaczyć "Bohemian Rhapsody"?

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów