Oscary to nie wszystko! "Boże Ciało" Jana Komasy na liście kandydatów do Złotych Globów

Bartosz Bielenia jako Daniel w filmie "Boże Ciało"
Fotografia: Andrzej Wencel © Aurum Film

"Boże Ciało" nie kończy na Oscarach! Okazuje się, że film Jana Komasy, teraz został wpisany na listę kandydatów do Złotych Globów 2020 za najlepszy film zagraniczny.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Wiemy to nie od dziś i wie o tym doskonale też Jan Komasa. Najnowszy film reżysera, "Boże Ciało", został ogłoszony polskim kandydatem do Oscara. Teraz czas na kolejną prestiżową nagrodę. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło listę filmów, które powalczą w tym roku o Złoty Glob w kategorii najlepszy film zagraniczny. Wśród nich znalazło się właśnie "Boże Ciało". Kiedy poznamy oficjalne nominacje do tych nagród?

Zobacz także: Czy "Boże Ciało" ma szansę na Oscara 2020? Sprawdziliśmy! [recenzja filmu]

"Boże Ciało" walczy o Złoty Glob!

"Boże Ciało" to bez wątpienia najlepszy polski film tego roku. Nic więc dziwnego, że to właśnie on będzie reprezentował nas na największych imprezach filmowych w tym roku.

Najpierw Oscary, teraz Złote Globy. Jak donosi Onet, "Boże Ciało" znalazło się na liście kandydatów do nominacji za najlepszy film zagraniczny.

Film Jana Komasy powalczy m.in. z takimi produkcjami jak: "Parasite" (Korea Południowa), "Synonimy" (Francja, Niemcy, Izrael), "Portret kobiety w ogniu" (Francja), "Ból i blask" (Hiszpania), "Malowany ptak" (Czechy) oraz "Shindisi" (Gruzja). 

O tym, które filmy okażą się najlepsze w tym roku według Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, przekonamy się już 5 stycznia 2020 roku. Właśnie wtedy odbędzie się gala rozdania Złotych Globów, która co roku jest zapowiedzią tych najważniejszych nagród, czyli Oscarów.

Zobacz także: Oscary 2020 nadchodzą wielkimi krokami. Co już wiemy o uroczystości?

Nie tylko "Boże Ciało"! Oto wszystkie polskie akcenty w historii Oscarów.

Oceń artykuł
WSZYSTKO NA TEMAT:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów