Szyc podpisał "Pakt": "Zaskoczył montaż. Byłem rzadziej na planie niż inni"

Redakcja 25.11.2016
Borys Szyc
Fotografia: www.facebook.com/BorysSzycOfficialFanPage

Aktor dołączył do obsady drugiego sezonu serialu. We współpracy z reżyserem stworzył wielowymiarową postać, która zapada w pamięć.

Kiedy w 2015 roku na kanale HBO Polska zadebiutował serial "Pakt", niemal pewne było, że już wkrótce doczekamy się kolejnego sezonu. Przygody dziennikarza śledczego Piotra Grodeckiego, w postać którego kapitalnie wcielił się Marcin Dorociński, z zapartym tchem śledziły miliony telewidzów.

Pierwszy sezon dotyczył afery finansowej, w którą zamieszany był brat głównego bohatera. Pomimo sprzeciwu redakcji, w której pracuje Grodecki, udało mu się nagłośnić aferę, która wzbudziła wielkie zainteresowanie opinii publicznej. Fabuła serialu była adaptacją norweskiej produkcji "Układ". Natomiast drugi sezon serialu, który na małym ekranie zadebiutował 20 listopada 2016 roku, jest już osadzony w naszych polskich realiach i ukazuje uniwersalne mechanizmy władzy.

Główny bohater trafia na skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Robi więc wszystko, aby odkryć i ujawnić prawdę. W produkcji wyreżyserowanej przez Leszka Dawida występują najlepsi polscy aktorzy. Wśród nich wspomniany wcześniej Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Kinga Preis, Magdalena Popławska, Zbigniew Zamachowski i Sebastian Fabijański. Do obsady drugiego sezonu dołączył także Borys Szyc. Aktor znany z takich produkcji jak "Dżej Dżej", "Testosteron", "Przepis na życie", "Śluby panieńskie", czy "Wojna polsko-ruska", w "Pakcie" wcielił się w postać Łukasza Zajdlera. 

To mocny gracz, inwestor, działający na rynku w branży IT, który pewnego dnia nabywa tygodnik.To bardzo zamożna osoba, z dużymi koneksjami, która zajmuje się różnymi wielkimi biznesami, za którymi idą wielkie pieniądze. To nie jest jednak żaden prostak. Te pieniądze nie przyszły mu przypadkiem, gdzieś tam z głupoty. Jest to facet niezwykle wykształcony, wie jak się ustawić, ma ważnych znajomych, a posiadanie gazety łechce jego ego. Chętnie uczestniczy w życiu tego tygodnika, bardzo angażuje się we wszystkie materiały - powiedział Borys Szyc w rozmowie z Radiem Zet Chilli. 

Zagrałem, więc oglądam

Borys Szyc przekonuje, że ogromne wsparcie na planie otrzymał od Leszka Dawida, reżysera serialu - wspólnie stworzyli postać tajemniczego Łukasza Zajdlera. Aktor nie kryje radości z możliwości wcielenia się w tą postać i dołączenia do obsady "Paktu". Jak podkreśla, jest wielkim fanem serialu i oglądając pierwszy sezon nawet nie przypuszczał, że już wkrótce zagra w jego drugiej części, którą też ogląda z równie dużym zainteresowaniem.

Oglądając pierwszy odcinek siedziałem w napięciu i trzymałem kciuki, żeby to wszystko się składało. I tak było. Gdy skończył się odcinek spojrzeliśmy na siebie z uśmiechem i radością, bo serial ma swój klimat, trzyma w napięciu. Zaskoczył mnie ten montaż. Nie miałem możliwości widzieć wszystkich scen, z racji tego, że byłem rzadziej na planie niż inni bohaterowie - przekonuje Borys Szyc.

Drugi sezon "Paktu" można oglądać w każdą niedzielę o godzinie 20:10 na kanale HBO Polska. Borysa Szyca można też oglądać w teatrze Polonia w spektaklu "Słoneczna linia" w reżyserii Iwana Wyrypajewa, a niebawem zobaczymy go w filmie "Nigdy tu już nie powrócę", w którym wcieli się w postać Tadeusza Kantora.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów