Niesamowita metamorfoza polskiego aktora! Poznajecie?

Borys Szyc jako Józef Piłsudski w filmie "Piłsudski"
Fotografia: Materiały prasowe/NEXT FILM

W polskim kinie rzadko zdarzają się takie metamorfozy! My tego aktora w roli Józefa Piłsudskiego wręcz nie poznaliśmy! Szczegóły filmu o marszałku.

Już w przyszłym roku na ekrany kin wejdzie film o człowieku niezwykłym. Choć wszyscy doskonale go znamy, teraz dowiemy się o nim zupełnie nowych rzeczy. Film "Piłsudski", wyreżyserowany przez Michała Rosę, to opowieść o życiowych wyborach marszałka i jego upartym dążeniu do walki o niepodległość. Najbardziej urzekła nas jednak metamorfoza, jakiej poddany został jeden z polskich aktorów. Na tym zdjęciu po prostu go nie poznaliśmy!

Borys Szyc jako Józef Piłsudski - kiedy premiera?

Marszałka Piłsudskiego, czyli główną rolę w filmie, zagra... Borys Szyc! Trzeba przyznać, że charakteryzatorzy postarali się o to, żeby charakterystyczne rysy aktora nie przebijały się zza wizerunku Józefa Piłsudskiego. Na pierwszych zdjęciach z produkcji w ogóle nie rozpoznaliśmy Szyca! Obok niego na ekranie zobaczymy Magdalenę Boczarską w roli żony marszałka, Marii Piłsudskiej. Będą także inni znani, polscy aktorzy. Zarówno reżyser, jak i gwiazdy podkreślają, że ten film będzie bardzo ważny. Nic więc dziwnego, że Borys Szyc obawiał się wejścia w tę rolę. 

Jak opowiedzieć o Piłsudskim? To pytanie zadaliśmy sobie na początku naszej pracy. Kiedy reżyser zadzwonił do mnie z propozycją roli, przestraszyłem się, że będzie to opowieść o sędziwym, dostojnym człowieku, którym Marszałek był w latach 30. XX wieku. Tymczasem film rozpoczyna się w 1901 roku. Piłsudski jest wówczas jeszcze młody, balansuje na granicy życia i śmierci. (...) W tym momencie rozpoczyna się nasza opowieść - o wizji, marzeniu, o niepodległej Polsce. Piłsudski wierzył w nią i walczył mimo przeciwności losu - zdradził aktor. 

Film "Piłsudski" do kin wejdzie jesienią 2019 roku, na rok po 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z pewnością będzie to ważny film na mapie polskiego kina. Nie możemy doczekać się, aż zobaczymy, jak Borys Szyc i reszta ekipy poradzili sobie z tym ogromnym wyzwaniem.

Zobacz także: Niesamowita metamorfoza znanej aktorki. Zmieniła płeć i dodała sobie lat

Borys Szyc jako Józef Piłsudski
Fotografia: Materiały promocyjne/NEXT FILM
Magdalena Boczarska jako Maria Piłsudska
Fotografia: Materiały promocyjne/NEXT FILM
Magdalena Boczarska i Borys Szyc w filmie "Piłsudski"
Fotografia: Materiały promocyjne/NEXT FILM
Maria Dębska i Borys Szyc w filmie "Piłsudski"
Fotografia: Materiały promocyjne/NEXT FILM

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Na jedne filmy ochoczo chodzimy do kina, inne nieco mniej do nas przemawiają. Te produkcje cieszyły się największą popularnością wśród polskich widzów!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów