Björk nie zwalnia tempa. Teaser do jej nowego filmu Virtual Reality jest już w sieci

Redakcja 25.10.2016
Björk w filmie "Family"
Fotografia: www.youtube.com

Islandzka artystka uwielbia eksperymentować z własnym wizerunkiem. Wirtualna rzeczywistość daje jej nowe możliwości. 

Björk od kilku miesięcy udowadnia, że jest najbardziej nowoczesną artystką. Islandka korzysta z najnowszych technologii w stu procentach. Kilka tygodni temu zainagurowała wystawę "Björk Digital" w Londynie, a przedtem publikowała w sieci teledyski wykonane również w tej technologii VR. Teraz przyszła pora na film. 

Teaser do "Family" wykonany jest w technologii 2D i można śmiało stwierdzić, że jest psychodeliczny. Artystka produkowała film przy pomocy klubu muzycznego Phi Centre w Montrealu i z Akademią Muzyki Red Bull. Drugim reżyserem jest Andrew Thomas Huang, z którym Björk pracowała już przy wizualizacjach do albumu "Vulnicura". Film "Family" opowiada o kobiecie, która wybiera się w podróż do Islandii, aby pozbierać się po zawodzie miłosnym. Thomas Huang powiedział w rozmowie z "The Creators Project", że to opowieść o wykraczaniu poza granice ludzkiego poznania i o rozwijaniu duchowości. 

Przedtem mogłeś siedzieć w słuchawkach i być jedynie biernym podglądaczem. Teraz możesz przechadzać się po przestrzeni, która jest jeden do jednego wirtualną przestrzenią, na którą właśnie patrzysz – wyjaśnia ideę filmu VR Thomas Huang.

Film póki co można obejrzeć jedynie podczas zwiedzania wystawy "Björk Digital". która prezentowana jest w Montrealu do 12 listopada 2016 roku. W sieci będzie dostępny prawdopodobnie dopiero po jej zamknięciu. Póki co, wszyscy fani artystki muszą zadowolić się niesamowitym teaserem z nią w roli głównej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów