Binge-watching sprawia, że nie możesz oderwać się od Netflixa. Sprawdź, czy ciebie też to dotyczy

Julita Buczek 25.10.2018
netflix seriale uzależnienie
Fotografia: Pixabay

Binge-watching to popularne zjawisko, które coraz częściej pojawia się w społeczeństwie. Jest to dosyć niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do poważnego uzależnienia.

Odkąd platformy streamingowe stały się bardziej popularne, wśród społeczeństwa pojawiło się dziwne zjawisko nazywane binge-watchingiem. Zjawisko polega na kompulsywnym oglądaniu seriali, które może przyczynić się do powstania poważnego uzależnienia. Jeśli to uzależnienie się nasili, będziemy potrzebować porady specjalisty.

Na czym polega Bing-watching?

To zjawisko charakteryzuje się oglądaniem kilku odcinków serialu z rzędu. Według badań przeprowadzonych przez Netflix, Binge-watching polega na oglądaniu od dwóch do sześciu odcinków serialu z rzędu. Badania wskazały również najpopularniejsze gatunki filmowe. Seriale, które chętnie oglądamy to dobre horrory oraz thrillery. Oglądanie seriali powoduje identyfikację z bohaterem, co wzbudza potrzebę obejrzenia dalszych odcinków. Zjawisko miało swój początek wraz z rozwojem ofert wideo na życzenie. Inne badania potwierdziły, że oglądanie seriali zmniejsza stres dnia codziennego. Dzięki angażującej fabule będziemy mogli zapomnieć o problemach.

Zjawisko może wywołać uzależnienie

Bing-watching ma bardzo wiele zalet, istnieją również i takie, które nie mają pozytywnego wpływu na nasz organizm. Oglądanie kilkunastu odcinków z rzędu (szczególnie w nocy) może przyczynić się do zaburzenia pracy naszego organizmu oraz nieprawidłowego czasu trwania snu.

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów