Biały aktor wcielił się w Michaela Jacksona. Fani Króla Popu są w szoku

Redakcja 12.01.2017
Joseph Fiennes
Fotografia: East News

Gorzej być nie mogło. Legendarny muzyk z pewnością nie byłby zadowolony. 

Film "Urban Myths" wywołuje sporo kontrowersji. Ta brytyjska komedia bazuje na plotkach i miejskich legendach dotyczących znanych postaci historycznych i celebrytów. W produkcji podzielonej na odcinki zobaczymy postać Elizabeth Taylor - w tej roli Stockard Channing, oraz Marlona Brando (Albert Finney), jednak największy sprzeciw internautów wzbudził wybór Josepha Fiennesa do roli Michaela Jacksona. Młodszy brat Ralpha międzynarodową sławę zdobył rolą w filmie "Zakochany Szekspir" Johna Maddena z 1998 roku.

Głównym zarzutem fanów Jacksona jest to, że Fiennes w swojej charakteryzacji wygląda przerażająco, a podobieństwo do Michaela jest znikome. Nie jest nawet dobrą karykaturą zniszczonego operacjami plastycznymi wizerunku zmarłego w 2009 roku artysty. Na Twitterze rozgorzała dyskusja. Ludzie zastanawiają się, dlaczego akurat to ten aktor dostał rolę i dlaczego jego charakteryzacja jest tak szpetna. Niektórzy internauci przyznają, ze nie mają ochoty patrzeć na zwiastun. Jednak jak czytamy na HollywoodReporter.com, aktor miał poważne wątpliwości, czy przyjąć rolę w tej ponurej komedii.

Słuszne obawy

Nie byłem zadowolony z decyzji osób odpowiedzialnych za casting i produkcję, biłem się z myślami. Byłem zdezorientowany i zszokowany, zdawałem sobie sprawę z tego, jak może się to skończyć. Wiem, jak wrażliwi są fani i rodzina Jacksona. Jednak ta rola nie podważa tego, kim był – powiedział aktor w rozmowie z HollywoodReporter.com. Zaznaczył, że brytyjska produkcja powinna być traktowana tylko i wyłącznie jak pastisz i nie zawiera w sobie elementów biograficznych. Dlatego też fani nie powinni tak bardzo zwracać uwagi na to, jak wygląda grana przez niego postać. 

"Urban Myths" zostanie wyemitowane na kanale Sky Arts 19 stycznia 2017 roku. Oprócz wymienionych już aktorów w produkcji zobaczymy młodych gwiazdorów brytyjskiego i światowego kina i telewizji - na przykład Ruperta Grinta, czyli Rona z "Harrego Pottera", czy Iwana Rheona - Ramsaya Boltona z "Gry o Tron". Odcinek, w którym wystąpi Joseph Fiennes, opowiada o rzekomej wycieczce samochodowej, na którą Michael Jackson, Elizabeth Taylor i Marlon Brando wybrali się 11 września 2001 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów