"Better Call Saul" wraca z trzecim sezonem. W serialu pojawi się kolejny bohater z "Breaking Bad"

Redakcja 16.01.2017
"Better Call Saul"

Już wkrótce dowiemy się, jak Jimmy stał się bezdusznym adwokatem diabła. 

Serial Vince’a Gilligana i Petera Goulda jest jedną z najlepiej ocenianych produkcji ostatnich lat. Spin-off historii Waltera White'a, cierpiącego na raka nauczyciela chemii, który aby zarobić pieniądze na leczenie zaczyna produkować metaamfetaminę, zdobył jeszcze lepsze recenzje niż inspiracja. Pierwszy odcinek wyemitowany w 2015 roku obejrzało rekordowe 7 milionów widzów. Charyzmatyczny i dążący po trupach do celu prawnik cieszy się ogromnym uznaniem. Dlatego stacja AMC ma dla fanów dwie dobre wiadomości. 

Trzeci sezon "Better Call Saul" wraca na ekrany już 10 kwietnia 2017 roku. Drugą dobrą wiadomością jest fakt, że zobaczymy w nim Giancarlo Esposito, którego fani "Breaking Bad" kojarzą jako Gusa Fringa - mężczyznę niebezpiecznego i wpływowego w świecie narkotyków. I jako Gus aktor pojawi się w nowych odcinkach. Najnowsze informacje zdradzają, że w trzecim sezonie "Better Call Saul" zobaczymy sceny kręcone w słynnym barze Los Pollos Hermanos - czyli w pralni pieniędzy należącej do Fringa. Jednak przede wszystkim zobaczymy zmagania granego przez Boba Odenkirka bohatera - zanim Jimmy McGill stał się Saulem Goodmanem. 

Gus Fring
Fotografia: materiały promocyjne

Wszystko się może zdarzyć

Sposób, w jaki fani dowiedzieli się o powrocie Gusa Fringa robi wrażenie. Na nietypową akcję marketingową wpadł sam wcielający się w niego aktor. Reklama baru Los Pollos Hermanos pojawiła się w lokalnej telewizji w Albuquerque, w mieście, w którym dzieje się akcja "Better Call Saul" i "Breaking Bad". Spot tak bardzo spodobał się widzom, że niemal natychmiast został wrzucony do sieci. Oczywiście ci bardziej spostrzegawczy widzowie "Better Call Saul" mogli spodziewać się powrotu tego bohatera, ponieważ przez chwilę był widoczny w ostatnim odcinku drugiej serii. 

Trzeci sezon przygód szalonego prawnika jeszcze badziej niż dotychczas skupi się na jego przemianie w Goodmana. Jak przyznają twórcy, praca nad scenariuszem jest skomplikowana - w 2015 roku mieli nadzieję, że całą historię uda się opowiedzieć w prostszy sposób. Jednak te męczarnie są  niezbędne do tego, aby sami twórcy lepiej zrozumieli swojego bohatera, który z dobrego człowieka przemienia się w prawnika bez skrupułów. Jak twierdzą Golligan i Gould, sami jeszcze nie wiedzą, jak potoczą się losy niektórych bohaterów - szczególnie tych, którzy nie występowali w "Breaking Bad". Wszystko się może zdarzyć – przekonują twórcy.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów