"Belfer" Łukasza Palkowskiego wielkim hitem stacji. Canal+ już przygotowuje się do drugiego sezonu

Redakcja 29.11.2016
Screen z serialu "Belfer"
Fotografia: www.youtube.com

Paweł Zawadzki, tytułowy Belfer, w drugim sezonie będzie rozwiązywał kryminalne zagadki w stolicy Dolnego Śląska. 

Kiedy w październiku 2016 roku Canal+ wyemitował pierwszy odcinek serialu "Belfer" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, śmiało można było przypuszczać, że na jednym sezonie się nie skończy. Takiego polskiego serialu telewidzowie dawno nie oglądali.

Akcja serialu rozgrywa się w Dobrowicach, małym miasteczku, w którym odnaleziona zostaje martwa dziewczyna. Gdy wszyscy mieszkańcy żyją tymi dramatycznymi wydarzeniami, w mieście zjawia się Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), który nie dość, że zostaje nowym polonistą, to jeszcze rozpoczyna własne śledztwo w sprawie zabójstwa. Dopiero w ostatnim odcinku dowiadujemy się, jak zginęła młoda licealistka Asia Walewska. Nie dostajemy jednak jednoznacznej odpowiedzi, a raczej musimy zmierzyć się z kolejnymi pytaniami. 

"Belfer" polskim telewidzom spodobał się tak bardzo, że powstanie drugi sezon serialu. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, premierowe odcinki na Canale+ oglądało średnio 267 tysięcy widzów, co przełożyło się na 1,83 procent udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów. Co oznacza, że serial Łukasza Palkowskiego był najlepiej oglądaną pozycją w historii stacji. I nie można się dziwić - oryginalna fabuła, ciekawy scenariusz i kapitalna gra aktorska najlepszych polskich aktorów, to pewny przepis na sukces. 

Największą popularnością cieszył się ostatni odcinek sezonu, który przed telewizory przyciągnął aż 407 tysięcy oglądających. Również powtórki cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów. Średnio śledziło je 78 tysiące osób.

belfer
Fotografia: www.youtube.com

 

Najlepsi z najlepszych

W produkcji wystąpili najlepsi polscy aktorzy. Wśród nich wspomniany już Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Aleksandra Popławska, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski i Piotr Głowacki. Nad scenariuszem pracowali wspólnie Jakub Żulczyk i Monika Powalisz. Również oni zajmą się scenariuszem do kolejnego, drugiego sezonu. Pomogą im w tym Bartek Ignaciuk i Wojciech Bockenheim. 

O fabule nie wiemy nic poza tym, że akcja prawdopodobnie rozgrywać się będzie we Wrocławiu, o czym dowiedzieć się mogliśmy z ostatniego odcinka serialu. W roli głównej ponownie zobaczymy Macieja Stuhra. Jego bohater, Paweł Zawadzki po raz kolejny zmierzy się, z wydawać by się mogło, historią trudną do wyjaśnienia. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów