Antonio Banderas wystąpi w filmie o Pablu Picassie. Aktor przeszedł do roli ogromną metamorfozę

Katarzyna Leszczyńska 03.11.2017
Antonio Banderas
Fotografia: EAST NEWS

W niczym nie przypomina siebie samego.

Ken Biller tworzy dla stacji National Geographic intrygujący cykl dotyczący wybitnych osobistości. Pierwsza część „Geniusza” dotyczyła życiorysu Alberta Einsteina. Tym razem producent postanowił przedstawić biografię i twórczość wybitnego malarza, Pabla Picassa. We wrześniu magazyn „Variety” donosił, że główną postać ma zagrać Antonio Banderas. Teraz możemy podziwiać pierwsze zdjęcia z planu filmu, którego premiera przewidziana jest na 2018 rok.

Trzeba przyznać, że twórcy wzięli sobie do serca wizerunek malarza. Charakteryzacja aktora znanego z „Desperado” jest godna podziwu. Banderas, kojarzony z mocnymi rysami twarzy i ciemnymi włosami, na planie „Geniusza 2” w niczym nie przypomina siebie. Gwiazdor zdradza, że jest niezwykle podekscytowany filmem dokumentalnym o malarzu.

Strasznie się cieszę, że jestem w ekipie pracującej nad historią jednego z najbardziej kreatywnych malarzy świata – powiedział Banderas.

Aktor nie kryje tego, że od zawsze fascynował go życiorys Picasso. Teraz będzie mógł oddać hołd znanemu malarzowi swoją wybitną grą aktorską. Jak widać po charakteryzacji, film powinien być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. 

Pablo Picasso i Antonio Banderas jako malarz
Fotografia: Fotografie: EAST NEWS
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów