"Ania z Zielonego Wzgórza" debiutuje na Netflixie. Jest już pierwszy zwiastun

Redakcja 05.04.2017
"Anne"
Fotografia: YouTube.com

W serialu zobaczymy wszystkie najzabawniejsze przygody małej feministki.

"Ania", czyli najpopularniejsza rudowłosa nastolatka na świecie, doczekała się swojego pierwszego serialu internetowego. Tę zapowiadaną od kilku miesięcy produkcję będzie można oglądać na Netflixie już od 12 maja 2017 roku. 

Historia 12-letniej sieroty z Wyspy Księcia Edwarda jest ponadczasowa. Choć powstała w 1908 roku, wciąż ma wielu miłośników. 4 kwietnia 2017 roku Netflix opublikował pierwszy zwiastun swojej najnowszej produkcji, która ma szanse podbić serca widzów.

W tej krótkiej zajawce poznajemy nie tylko Anię Shirley i jej opiekunów Marylę i Mateusza, ale także jej wrogów i przyjaciół. Twórcy postarali się, aby świat przedstawiony w serialu był jak najbliższy temu z powieści kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery.

Przygody Ani odzwierciedlają się we świecie współczesnym, tematy poruszane w tej historii są wciąż aktualne - tożsamość, feminizm, zastraszenie i uprzedzenie – czytamy komentarz Netflixa opublikowany w serwisie Vulture.com. 

Ania
Fotografia: materiały promocyjne

Mól książkowy w świecie wyobraźni

W tytułową rolę wciela się 14-letnia Amybeth McNulty, która w castingach pokonała 1800 dziewczynek z całej Kanady. McNulty pasuje do tej roli nie tylko pod względem wizualnym. Nastolatka przez produkcję określana jest jako mól książkowy. Ponoć przeczytała wszystkie książki o rudowłosej Ani w wieku 9 lat. 

Autorką scenariusza jest znana z pracy przy serialu "Breaking Bad" Moira Walley-Beckett. Za reżyserię odpowiada Niki Caro, o której w Polsce jest głośno dzięki jej filmowi "Azyl", który opowiada o historii państwa Żabińskich, z Jessicą Chastain w roli głównej.

Historia "Ani z Zielonego Wzgórza" filmowana była wielokrotnie. Największą popularnością do tej pory cieszył się cykl filmów telewizyjnych z 1985 roku w reżyserii Kevina Sullivana. Wersja internetowa również ma szansę zdobyć przychylność miłośników tej opowieści, ponieważ na miesiąc przed premierą wzbudza spore zainteresowanie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów