Andrzej Kopiczyński nie żyje. Aktor miał 82 lata

Paulina Szestowicka 13.10.2016
Andrzej Kopiczyński nie żyje
Fotografia: East News

 Informację o śmierci aktora potwierdził Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich.

Andrzej Kopiczyński odszedł w wieku 82 lat. Informację o jego śmierci potwierdził w rozmowie z "Super Expressem" Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Aktor zmarł w szpitalu. Chorował na alzheimera, a w ostatnim czasie przebywał w specjalistycznym ośrodku zajmującym się osobami z chorobą otępienną.

Stan Andrzeja jest bardzo ciężki. Nie poznaje ludzi, wciąż nie wie, że jego żona nie żyje. Na razie nie ma mowy o przeniesieniu go do specjalistycznego ośrodka - we wrześniu mówiła gazecie osoba z otoczenia aktora.

Andrzej Kopiczyński zasłyną dzięki roli inżyniera Stefana Karwowskiego w serialu "Czterdziestolatek" i "Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później" Jerzego Gruzy. Dzięki tej kreacji podbił serca wszystkich Polaków. Aktor wystąpił też w serialu "Kolumbowie", "Noce i dnie", "07 zgłoś się" i filmach "Znachor", "Kopernik", "Ogniem i mieczem". 

Prywatnie był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Maria Chwalibóg, drugą Ewą Żukowską, z którą miał córkę Katarzynę, a następnie związał się z Moniką Dzienisiewicz-Olbrychską.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów