Amber Heard wystąpi w filmie Agnieszki Holland. Zagra seryjną zabójczynię

Redakcja 30.03.2017
Amber Heard
Fotografia: ONS

Polska reżyserka doceniła talent amerykańskiej aktorki.

Amber Heard wystąpi w najnowszym filmie Agnieszki Holland. Najwyższa pora, aby świat zapomniał o jej skandalicznym rozwodzie z Johnnym Deppem  docenił jej talent aktorski. 

Polska reżyserka, która uznawana jest za jedną z najwybitniejszych na świecie, rozpoczęła prace nad ekranizacją powieści Petera Swansona "Czasem warto zabić". To historia zabójczyni o imieniu Lily, która zobowiązuje się do zamordowania niewiernej żony spotkanego na lotnisku mężczyzny. 

To psychologiczny thriller, który czasami nagle skręca ku czarnej komedii. Ta książka pełna jest paradoksów, a ja uwielbiam paradoksy. Główna bohaterka jest twarda jak stal, a zarazem krucha jak szkło. To ofiara? Psychopatka? Mścicielka? Co za wspaniała rola dla utalentowanej aktorki! – czytamy wypowiedź Agnieszki Holland na stronie wydawnictwa Marginesy.

Kryminał trafi do księgarń 27 kwietnia 2017 roku. Autorem scenariusza najnowszego filmu Holland jest Christopher Kyle, znany z pracy przy "Przekleństwie wyspy" z 2000 roku z Seanem Pennem w roli głównej, oraz z filmu "Serena" z 2014 roku z Bradleyem Cooperem i Jennifer Lawrence. 

Agnieszka Holland
Fotografia: ONS

Utalentowane artystki

To będzie kolejna ekranizacja powieści w reżyserii Agnieszki Holland, która ma szansę odnieść duży sukces. Jej ostatni film "Pokot" stworzony na podstawie książki Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych", został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu Berlinale.

Polska artystka ma na koncie nagrodę FIPRESCI zdobytą podczas festiwalu w Cannes w 1980 roku, dwa Złote Lwy i nominację do Oscara za film "Europa, Europa".

Amber Heard, oprócz tego, że znana jest z małżeństwa z Deppem, które w sierpniu 2016 roku zakończyło się głośnym rozwodem, jest cenioną artystką.

Od 2004 roku wystąpiła w prawie 40 filmach, a największą popularność przyniosła jej rola w "Dzienniku zakrapianym rumem" Bruce’a Robinsona. W 2017 roku zobaczymy ją w "What’s The Point" reżyserki Lake Bell i w "Lidze Sprawiedliwości" Zacka Snydera. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów