Alladyn został bohaterem komedii akcji. Filmową wersję bajki Disneya może wyreżyserować tylko on

Redakcja 11.10.2016
Film "Alladyn"
Fotografia: materiały promocyjne

Przystojny i sprytny rzezimieszek, piękna księżniczka i roztrzepany Dżin - to idealni bohaterowie filmu chyba dla każdego reżysera.

Widzieliśmy już kinową wersję "Kopciuszka" i "Księgi Dżungli", a z niecierpliwością czekamy na "Piękna i Bestię" z Emmą Watson. Teraz, jak grom z jasnego nieba, gruchnęła informacja, że powstanie filmowa wersja przygód "Alladyna". I co ważne, dobór reżysera jest strzałem w dziesiątkę. 

Guy Ritchie znany jest ze swoich zabawnych, dynamicznych filmów akcji, takich jak "Porachunki" czy "Sherlock Holmes" z Judem Law i Robertem Downey Jr. Reżyser ma również doświadczenie w tworzeniu filmów na podstawie legend. W przyszłym roku na ekrany kin wejdzie "Król Artur: Legenda miecza", w którym zobaczymy plejadę gwiazd, na przykład znanego z "Gry o Tron" Little Fingera czyli Aidana Gillena, Juda Law, czy znaną z "Peaky Blinders" Annabelle Wallis. 

Rola życia

Scenarzystą filmowej wersji "Alladyna" ma być twórca "Dużej Ryby" Tima Burtona, a produkcją zajmie się znany z filmu "LEGO Przygoda" Dan Lin. Mimo że nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w tytułowego rzezimieszka, w Hollywood krążą plotki, że będzie to ktoś nieznany dotąd szerokiej publiczności. My jednak nie możemy doczekać się informacji o tym, która aktorka wcieli się w księżniczkę Dżasminę

Nie zdziwimy się, jeżeli chęć zagrania w filmie wyrazi Kim Kardashian. Kilka lat temu przebrała się na Haloween właśnie za Dżasminę. Oczywiście nie było to wierne odwzorowanie stroju bohaterki bajki, tylko jego interpretacja w bardzo (!) w stylu celebrytki. 

Kim Kardashian w stroju Dżasminy
Fotografia: ONS

Kim Kardashian w stroju Dżasminy

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów