Aktorzy z "Gry o Tron" sparodiowali marsz pokutny Cersei Lannister. W ten sposób promują picie wody z kranu

Redakcja 21.11.2016
Shame or Glory
Fotografia: www.youtube.com

Septa Unella i Ser Gregor Clegan, zwany "Górą", świetnie wywiązali się ze swoich nowych ról. 

Jak powszechnie wiadomo, reklama jest dźwignią handlu. Ale, aby była skuteczna, a więc trafiła do jak największej liczby osób i została przez nich zapamiętana, musi się wyróżniać. Musi być oryginalna, niebanalna i zaskakująca. Agencje reklamowe prześcigają się więc w pomysłach, aby to o ich krótkim spocie reklamującym dany produkt, rozpisywały się media na całym świecie. 

Ci, którym jeszcze się to nie udało, uczyć się mogą od najlepszych. Do tego grona właśnie dołączyła firma Allenby z Nowego Jorku, która przygotowała materiał dla firmy SodaStream. Ich spot promujący kampanię pod hasłem "Shame or Glory" obejrzano już na YouTube prawie 2 miliony razy. Za sukcesem reklamy stoją przede wszystkim aktorzy, którzy w niej wystąpili: Hannah Waddingham i Thor Bjornsson, znani z popularnego na całym świecie serialu "Gra o Tron"

środek
Fotografia: www.youtube.pl

Gra o środowisko

Trwający ponad 3 minuty klip zaczyna się w momencie, kiedy mężczyzna w markecie sięga po zgrzewki mineralnej wody gazowanej w plastikowych butelkach. Chwilę po tym za jego plecami pojawia się Septa Unella (Hannah Waddingham), która towarzyszy mężczyźnie, gdy ten płaci za towar i później na ulicy, w drodze powrotnej. Przez cały czas wymachuje ręką wykrzykując słowo "Shame". To jasne nawiązanie do marszu pokutnego Cersei Lannister w ostatnim odcinku piątego sezonu "Gry o Tron". Gdy mężczyzna i Septa docierają na plan filmowy, okazuje się, że wodę zamówił serialowy Góra (Thor Bjornsson). Gdy orientuje się, że mężczyzna przyniósł mu wodę w plastikowych butelkach, nie kryje niezadowolenia. 

Dlaczego jesteś taki głupi i kupujesz wodę w plastikowych butelkach? Czy nie wiesz, że ranisz w ten sposób Matkę Ziemię? Ona dała nam tak wiele: ptaki, pszczoły, ocean, Matthewa McConaugheya, orzeszki ziemne! Dlaczego chcesz zniszczyć te wszystkie piękne stworzenia? - pyta serialowy Góra w reklamie. 

Na koniec pokazuje oczywiście, w jak prosty sposób można naturalną wodę z kranu zamienić w gazowaną. Umożliwia to oczywiście SodaStream, a więc innowacyjny ekspres do napojów. Dzięki niemu nie musimy już kupować wody w plastikowych butelkach. W ten sposób zmniejszymy liczbę jednorazowych, plastikowych butelek, które zanieczyszczają środowisko. 

Reklama "Shame or Glory" jest też świetną promocją kampanii "Zdrowa woda - prosto z kranu" Fundacji KGM Progress, która zachęca do picia wody z kranu, nie produkując dzięki temu plastikowych odpadów. Partnerem akcji jest oczywiście firma SodaStream. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów