Sławomir Wronka zagrał Adasia w "Akademii Pana Kleksa". Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Sławomir Wronka jako Adaś Niezgódka i Piotr Fronczewski jako Pan Kleks w filmie "Akademia Pana Kleksa"
Fotografia: INPLUS/East News

Sławomir Wronka zagrał Adasia w "Akademii Pana Kleksa". Następnie postanowił zrezygnować z aktorstwa. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

"Akademia Pana Kleksa" to jeden z najpopularniejszych filmów dla dzieci z lat 80. Do tej pory bawi najmłodszych, choć minęło już tyle lat od jego premiery. W rolę kultowego Pana Kleksa wcielał się oczywiście Piotr Fronczewski, do dziś znany i lubiany aktor, którego możemy oglądać na ekranach i deskach teatru. W jego ślady nie poszedł jednak główny bohater filmu, Adaś Niezgódka, w którego postać wcielił się Sławomir Wronka. Jak dziś wygląda?

Zobacz także: Pamiętacie Nel z "W pustyni i w puszczy"? Dziś ma 28 lat i jest piękną kobietą

"Akademia Pana Kleksa": jak dziś wygląda Adaś Niezgódka? 

Adaś Niezgódka był głównym bohaterem powieści "Akademia Pana Kleksa", jak również filmu, który powstał na jej podstawie, o tym samym tytule. W telewizyjnej wersji w jego postać wcielił się Sławomir Wronka, który po tej przygodzie zerwał z aktorstwem.

Dziś Sławomir Wronka jest uczonym specjalizującym się w dziedzinie fizyki. Uzyskał tytuł doktora habilitowanego oraz inżyniera. Cały czas pozostaje niezwykle aktywny w świecie nauki.

Od premiery filmu "Akademia Pana Kleksa" minęło już niespełna 37 lat. Sławomir Wronka w tym czasie zrezygnował z dziecięcego marzenia o aktorstwie i postanowił spełniać się w innej, równie ciekawej dziedzinie. Zobaczcie, jak dziś wygląda

Zobacz także: Oto najpopularniejsze i najnowsze filmy Disneya! TOP 50

Sławomir Wronka dziś
Fotografia: Mateusz Grochocki/East News

Te gwiazdy dorastały na naszych oczach. Niektórzy z nich wciąż robią karierę, inni zniknęli z show-biznesu. Czym dziś zajmują się dzieci, które pokochali Polacy?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów