8 najlepszych filmów dla młodzieży. To na tych ekranizacjach wychowują się młode pokolenia!

Nastazja Bloch 25.02.2019 AKTUALIZACJA: 17.12.2019
8 najlepszych filmów dla młodzieży. To na tych ekranizacjach wychowują się młode pokolenia!
Fotografia: Instagram/ @filmy_movies

Pamiętacie czasy szkolne, kiedy zainspirowani filmami dla młodzieży próbowaliście swoich sił w drużynie cheerleaderek, szukaliście pierwszej miłości i knuliście szalone plany z przyjaciółmi? Wracamy do dawnych wspomnień i przypominamy najciekawsze filmy! Zobaczcie ranking najlepszych ekranizacji dla młodzieży.

Filmy dla młodzieży zmieniają się wraz z pokoleniem. Obecnie w większości z nich poruszane są tematy mediów społecznościowych i problemów związanych ze światem wirtualnym. Jednak filmy dla nastolatek pokazują jeszcze jeden ważny wątek, historie miłosne.

Młodzież wchodząca powoli w dorosłe życie, wciąż szuka odpowiedzi na nurtujące pytania, a dobry film może im w tym pomóc. Tylko jak wybrać film dla młodzieży, który warty jest poświęcenia uwagi? Z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze produkcje, ale czasami ich przekaz pozostawia wiele do życzenia. Twórcom amerykańskich historii zdarza się koloryzować świat nastolatków do tego stopnia, że perfekcyjne życie bohaterów należy podzielić przez 10. Zobaczcie naszą listę filmów, które w humorystyczny i przystępny sposób potrafią poruszać ważne dla młodych ludzi tematy.

Najciekawsze filmy dla młodzieży i nastolatek: 

1. Nerve (2016)

Świat wirtualny może być niebezpieczny. Przekonała się o tym Emma Roberts, która wzięła udział w internetowej grze w prawdę i wyzwanie. Wzbudzanie sensacji wśród rówieśników nie zawsze popłaca, a wręcz może doprowadzić do nieszczęścia.

2. Pitch Perfect (2012)

Pitch Perfekt to historia dla nieco starszej młodzieży. Bohaterka to studentka pierwszego roku, która postanawia spróbować swoich sił w szkolnym chórze. Muzyka robi spore zamieszanie w jej życiu, zobaczcie czy przeszkodzi, czy pomoże nastolatce w odnalezieniu przyjaźni, miłości i szczęścia?

3. Ostatnia piosenka (2010)

Idealny film dla fanek Miley Cyrus. Główna bohaterka przeprowadza się na wakacje do ojca, który mieszka w Georgii. Chociaż początkowo nie podobała się jej ta wizja, wkrótce okazuje się, że na drodze bohaterki staje osoba, która odmienia jej życie.  

4. Gwiazd naszych wina (2014)

Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści Johna Greena. Historia chorej na raka tarczycy Hazel porusza serca nastolatków i dorosłych. Opowieść ukazuje problem cierpienia, miłości i wiary w spełnianie marzeń.

Zobacz także: Jest zwiastun filmu o Eltonie Johnie. Piękne kadry i zjawiskowe stroje!

5. Każdego dnia (2018)

Gdy 16-latka marzy o prawdziwej miłości, jest zdolna do wszystkiego. Film to typowy romans, do którego dołożono elementy fantasy. Mimo nierealistycznych momentów film jest piękną ekranizacją powieści Davida Levithana, opowiadającą o rodzącym się uczuciu i etapach dojrzewania miłości.

6. W blasku nocy (2018)

Romantyczna opowieść o 17-letniej bohaterce chorującej na przypadłość, przez którą nie może wystawiać swego ciała na słońce, a mury domu opuszcza dopiero po zmroku. Zauroczona chłopakiem z sąsiedztwa, wypatruje go przez okna i marzy o bliższym poznaniu.

7. Sztuka dorastania (2011)

Gdy pewien samotny i zbuntowany osobnik poznaje dziewczynę mającą równie dużo problemów, oznacza to… relację wyjątkową. Przyjaźń pozwoliła parze na realizacje marzeń, o które samotnie nie śmieliby walczyć.

8. Zbuntowana księżniczka (2008)

Wyobrażacie sobie dzień bez telefonu lub Internetu? Przed takim wyzwaniem została postawiona bohaterka filmu. Dziewczyna trafiła do angielskiej szkoły, gdzie panuje surowa dyscyplina.

Zobacz także: 50 najlepszych filmów romantycznych 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Rozwiąż quiz

Czy pamiętasz, kto grał w tym filmie?

1. Kto grał w filmie "Skazani na Shawshank"?

Pamiętacie, jakie legendarne filmy zostały okrzyknięte najlepszymi na przełomie dziejów? Zobaczcie filmy, które zyskały już miano kultowych!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów