Sprawdź, czy znajdziesz swoją ulubioną komedię na naszej liście!
Komedie z naszego zestawienia z pewnością sprawdzą się jako jesienny poprawiacz humoru. Te polskie filmy znalazły się w kanonie polskiej filmografii!
"Dzień świra" - reż. Marek Koterski
Polska komedia z 2002 roku. Film na tyle dobrze wpisał się w popkulturę, że większość widzów po seansie odnajduje wiele analogii w swoim życiu codziennym. Postać Adasia Miauczyńskiego zapada na długo w pamięć.
"Seksmisja" - reż. Juliusz Machulski
Polski film z 1984 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego. To właśnie stamtąd pochodzą, takie cytaty jak: "Kobieta mnie bije...", "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę".
"Kogel-mogel" - reż. Roman Załuski
Ewa Kasprzyk i jej genialny tekst: "Marian! Tu jest jakby luksusowo" stał się kultowym. Oczywiście Grażyna Błęcka-Kolska i inni aktorzy biorący udział w produkcji zasługują na duże brawa. Historia jest bardzo prosta, jednak gra aktorów i bardzo dobre dialogi zapadają na długo w pamięć. Dlatego "Kogel-mogel" również zyskał miano kultowego filmu.
"Nic śmiesznego" - reż. Marek Koterski
Film z 1996 roku ze świetną obsadą! Na liście zatrudnionych do produkcji aktorów znalazły się takie sławy jak: Cezary Pazura, Ewa Błaszczyk czy Marek Kondrat. Fabuła również jest bardzo interesująca, opowiada historię leżącego w kostnicy reżysera, który wspomina swoje niezbyt zabawne życie.
"Chłopaki nie płaczą" - reż. Olaf Lubaszenko
Ten kultowy film z 2000 roku, z pewnością zapisał się na kartach historii. Nietuzinkowe role i dialogi z pewnością zapadły każdemu z nas w pamięć! W filmie możemy zobaczyć takich aktorów jak: Maciej Stuhr, Cezary Pazura czy Michał Milowicz.
"Kiler" - reż. Juliusz Machulski
Polski film komediowy, którego kultowe teksty zapisały się w popkulturze. Wyprodukowany w 1997 roku, przez Studio Filmowe "Zebra". To właśnie z tego filmu znamy kultowe role Pazury, Kożuchowskiej czy Figury.
"Miś" - reż. Stanisław Bareja
Polska komedia z 1980 roku, według scenariusza Stanisława Tyma, a reżyserii Stanisława Barei. Reżyser w wielu scenach w prześmiewczy sposób pokazuje rzeczywistość Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, kiedy władzę w Polsce sprawował Edward Gierek.
