40 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek "07 zgłoś się". To podchwytliwy quiz z wiedzy o serialu

Redakcja 25.11.2016
Plansza serialu "07 zgłoś się"
Fotografia: East News

Porucznik Borewicz w czasach PRL-u był wzorem męskości i skuteczności. Ciekawe, czy zadeklarowani fani serialu równie skutecznie odpowiedzą na pytania.

25 listopada 1976 roku Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek serialu "07 zgłoś się". Reżyser i scenarzysta Krzysztof Szmagier, podarował Polakom bohatera na miarę Jamesa Bonda i amerykańskiego porucznika Columbo. Aktor Bronisław Cieślak wcielił się w porucznika Borewicza, który łamał serca kobiet i rozprawiał się z bandytami.

TVP wyemitowało w latach 1976-1987 pięć serii, czyli dokładnie 21 odcinków serialu Szmagiera. Jego powtórki do tej pory możemy oglądać w telewizji, szczególnie w sezonie wakacyjnym. Serialowi "07 zgłoś się" z pewnością nie można zarzucić, że jest monotonna i nieciekawa - każdy odcinek to nowa sprawa, którą rozwiązuje oczywiście niezawodny funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej, porucznik Borewicz. 

Twórcy serialu oskarżani byli o chęć przypodobania się władzom PRL. Argumentem przeciw tej tezie był fakt, że w "07 zgłoś się" czuć tęsknotę za nieznanym Zachodem, Coca-Colą i drogimi perfumami. I właśnie o te nawiązania do wielkiego świata pytamy w quizie. Znajdziecie w nim pytania banalne, podchwytliwe i bardzo trudne. Sprawdźcie, czy jesteście ekspertami od kultowego "07 zgłoś się".

Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz serial "07 zgłoś się"?

"07 zgłoś się"
Fotografia: East News

1. Pytanie na rozgrzewkę. Jak miał na imię grany przez Bronisława Cieślaka porucznik Borewicz?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów