Już jest! Zwiastun serialu Agnieszki Holland dla Netflixa. Kiedy premiera?

Kadr z serialu Netflixa "1983"
Fotografia: YouTube/Netflix

Już jest! Pierwszy polski serial dla Netflixa ma swój oficjalny zwiastun. Na nas zrobił ogromne wrażenie. Znamy datę premiery produkcji!

"1983" to pierwszy polski serial wyprodukowany przez platformę streamingową Netflix. Wyreżyserowania tej produkcji podjęły się: Agnieszka Holland, jej córka Kasia Adamik, Olga Chajdas oraz Agnieszka Smoczyńska. Długo czekaliśmy na szczegóły. Teraz Netflix wydał pierwszy zwiastun "1983" i podał datę premiery!

"1983" – zwiastun i premiera serialu

Serial będzie opowiadał alternatywną historię naszego kraju, w której Polska nigdy nie wyszła z Układu Warszawskiego i wciąż pozostaje pod wpływem Związku Radzieckiego. Wszystko przez atak terrorystyczny, który miał miejsce w 1983 roku. 20 lat później para odkryje spisek pokazujący, że komuniści nadal mają ogromny wpływ na Polskę.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza jest Joshua Long. Wiemy już, że w serialu pojawią się znani polscy aktorzy. Miejsce w obsadzie zagrzali m.in.: Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Wojciech Kalarus, Ewa Błaszczyk oraz Michalina Olszańska.

Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł – powiedziała o produkcji Agnieszka Holland.

Serial będzie miał 8 odcinków, a jego premiera na Netflixie przewidziana jest już na 30 listopada tego roku! Koniecznie zobaczcie zwiastun produkcji. Na nas zrobił ogromne wrażenie.

Zobacz także: Netflix dla kobiet i o kobietach. Najlepsze produkcje z myślą o paniach

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Kochamy polskie seriale! Niektóre z nich przeszły już do kanonu najlepszych seriali wszech czasów. Mogą stawać w szranki z zagranicznymi produkcjami.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów