„1983”, czyli pierwsza polska produkcja Netflixa. Będzie hit?

Sylwia Kropiewnicka 30.11.2018
„1983”, czyli pierwsza polska produkcja Netflixa. Będzie hit?
Fotografia: East News Poland

Już 30 listopada premiera serialu „1983”. Jest to pierwsza polska produkcja Netflixa, nie dziwne więc, że budziła zainteresowanie na długo przed premierą. Serial będzie hitem?

Pierwszy polski serial Netflixa „1983” pojawił się na platformie w piątek 30 listopada. Serial wyreżyserowały Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska. Serial „1983” to thriller konspiracyjny rozgrywający się w alternatywnej rzeczywistości w Polsce. Wskutek ataku terrorystycznego z 1983 roku Związek Radziecki nie upadł, a dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze.

Zobacz także: Polskie filmy 2019, które musisz zobaczyć!

„1983” – Pierwszy polski serial Netflixa

Kajetan Skowron - student prawa z ideałami (Maciej Musiał) i Anatol Janow (Robert Więckiewicz) - skompromitowany oficer śledczy, w 2003 roku odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni kraj i losy świata.

Maciej Musiał producentem

Maciej Musiał w serialu wystąpił nie tylko w roli głównego bohater, ale także producenta. Niedawno odbyła się uroczysta premiera serialu. Aktora na niej nie zabrakło, a zdjęciami z wydarzenia podzielił się ze swoimi fanami za pomocą Instagrama. Musiał dodał także:

Jestem przeszczęśliwy i przede wszystkim bardzo wdzięczny setkom osób, które pracowały nad "1983".

 Aktor zamieścił zdjęcia z premiery:

Czy serial spodoba się widzom? Już niedługo się przekonamy.

Zobacz także: Kot i Wichłacz w serialu BBC "World on Fire"

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Gra w serialach to dla aktorów całkiem niezłe źródło dochodów. Którzy z nich zarabiają najwięcej? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów