17-letni Bartosz Bielenia na castingu! W sieci pojawiło się urocze nagranie

Bartosz Bielenia ze szczepionymi włosami i w czarnym stroju na festiwalu Berlinale
Fotografia: JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Bartosz Bielenia to młody aktor, który zyskał uwielbienie widzów na całym świecie za rolę w filmie "Boże Ciało". W sieci pojawiło się wideo z castingu, gdy miał zaledwie 17 lat.

Bartosz Bielenia zasłynął rolą w filmie "Boże Ciało". Młody aktor wcielił się w postać Daniela, który jest głównym bohaterem filmu Jana Komasy. O Bartku ostatnio usłyszał świat. Najpierw był jednym z reprezentantów Polski podczas tegorocznych Oscarów. Teraz otrzymał nagrodę dla najbardziej obiecującego wschodzącego aktora na festiwalu Berlinale. Jego talentem zachwycają się filmowcy i fani na całym świecie. A w sieci pojawił się filmik z castingu, gdy miał zaledwie 17 lat. 

Zobacz także: Polacy na Oscarach zadali szyku! Zobaczcie gwiazdy na czerwonym dywanie

17-letni Bartosz Bielenia na castingu

Bartosz Bielenia to utalentowany polski aktor młodego pokolenia. Choć wystąpił już w wielu rodzimych filmach, to właśnie "Boże Ciało" Jana Komasy przyniosło mu ogromną rozpoznawalność i to na całym świecie.

Aktor odebrał wiele prestiżowych nagród za rolę Daniela. Na swoim koncie ma m.in. Złotego Lwa, a teraz do kolekcji otrzymał statuetkę European Shooting Star na festiwalu Berlinale. Tą nagrodą wcześniej mogli się pochwalić także m.in.: Daniel Craig i Rachel Weisz

Teraz w sieci pojawił się filmik z Bartkiem Bielenią w roli głównej. Aktor miał na nim zaledwie 17 lat! Dziennikarz Wojciech Koronkiewicz udostępnił na Facebooku wideo z jednego z castingów, w których Bartosz wziął udział

W 2009 roku białostoccy filmowcy zorganizowali casting do filmu o Podlasiu. Casting odbywał się w klubie Fama. Przybyło około 170 osób. W tym Bartosz Bielenia. I z tego co pamiętam, Bartka nie wziął wówczas do swego filmu nikt. Pora na puentę. Nigdy się nie poddawajmy! Dziś o Bartoszu Bieleni słyszał cały świat, a o mądralach z jury nikt nie pamięta - napisał dziennikarz pod filmem.

Jak sam Bartosz opowiada w nagraniu, chodził wówczas do liceum, a po zajęciach występuje w amatorskim Teatrze Klaps. To właśnie w nim swoje początki miały także inne polskie gwiazdy, m.in.: Adam Woronowicz oraz Katarzyna Herman. Zobaczcie urocze nagranie z castingu, na którym możemy zobaczyć uśmiechniętego Bielenię

Zobacz także: Polskie akcenty w historii Oscarów

Uwielbiasz oglądać polskie filmy? Nasza rodzima kinematografia nigdy ci się nie nudzi? W takim razie ten quiz jest właśnie dla Ciebie! Spróbuj rozpoznać film po jednym kadrze.

Rozwiąż quiz

Jesteś w stanie rozpoznać, z którego polskiego filmu pochodzi ten kadr?

Kadr z filmu
Fotografia: Eastnews

1. Z którego polskiego filmu pochodzi ten kadr:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów