02.08.2018 11:53

To element obowiązkowy w filmografii każdego miłośnika kina. 10 najlepiej ocenionych polskich filmów wszech czasów

Niektórzy na hasło "polski film" dostają ciarek. Okazuje się, że niepotrzebnie. Niektóre polskie produkcje kinowe są naprawdę udane i warto je obejrzeć!

Tomasz Kot jako profesor Religa w filmie "Bogowie"

YouTube/NEXTFILMPL

Polskie filmy niejednokrotnie pozostawiały po sobie wiele do życzenia. Nie da się jednak ukryć, że w naszym rodzimym kinie jest kilka perełek, które po prostu uwielbiamy. Na przełomie lat powstało wiele udanych, interesujących produkcji, które zyskały sympatię widzów i przy okazji zostały bardzo dobrze ocenione zarówno przez nich, jak i przez krytyków.

Zobacz także: Tych filmów nie możecie przegapić! Najbardziej wyczekiwane premiery 2. połowy 2018 roku

Najlepiej oceniane polskie filmy

Z roku na rok pojawia się coraz więcej polskich produkcji, które są doceniane na całym świecie. W tym roku absolutnym numerem jeden jest "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Film, który podbił serca wielkich gwiazd i zdobył ogromna sławę na festiwalu w Cannes. To jednak nie jedyna polska produkcja, o której było głośno na całym świecie.

Jednym z najpopularniejszych serwisów do oceniania filmów w Polsce jest portal Filmweb.pl. Właśnie na nim zrzeszają się fani kina i oceniają obejrzane przez siebie produkcje. W tym oczywiście filmy polskie. Zebraliśmy dla was 10 najlepiej ocenionych polskich produkcji przez użytkowników Filmwebu. Dane są zgodne z dniem 2 sierpnia 2018 roku.

Zobacz także: Te filmy są tak złe, że aż trzeba się z nimi zapoznać. 6 najgorszych filmów w historii, które musicie zobaczyć!

Oceniacie filmy na Filmwebie?

Autor: Katarzyna Leszczyńska