Top bg mobile
Światowy dzień warzyw i owoców w ChilliZET

Światowy dzień warzyw i owoców w ChilliZET

15.10.2021 r. – Międzynarodowy Dzień Owoców i Warzyw!

Warzywa i owoce są podstawą codziennej diety, dzięki której czujemy się dobrze! Są pełne witamin, składników mineralnych i innych substancji bioaktywnych, które wspierają ciało i umysł. Jedzenie każdego dnia 5 porcji warzyw, owoców lub soku to prosta recepta na dobre samopoczucie.

Dołącz do warzywno-owocowej drużyny i świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Owoców i Warzyw!

Słuchaj uważnie Chillizet i wygraj zapas soków oraz 500 zł na zdrowe zakupy.

 

 Konkurs zakończony!

Sponsorem konkursu jest Fundusz Promocji Owoców i Warzyw. Organizatorem programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku”

jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków.

CIEKAWOSTKI

packshot-1

1. Czy wiedziałeś, że zgodnie z zaleceniami ekspertów szklanka soku (ok. 200 ml) może być 1 z 5 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia? Sok, który powstaje z warzyw i owoców, ma porównywalną do nich wartość odżywczą! Seniorzy mogą spożywać nawet 2 szklanki rekompensujące porcję.

packshot-2

2. Chrupiąca, z polskiej uprawy, a do tego ma dużo więcej witaminy C niż pomarańcza czy cytryna. Czy wiesz już, o którym warzywie mowa? O papryce, i to każdego koloru: zielonego, czerwonego i żółtego! Te dwie ostatnie są w tej kwestii liderkami – zawierają zwykle nawet kilka razy więcej witaminy C od cytryny! Papryka ponadto jest pyszna, odmładza, a do tego jest niskokaloryczna.

packshot-3

3. Ogórek składa się w aż ok. 95% z wody, dlatego świetnie wspiera nawodnienie organizmu. Do tego ma tylko 14 kilokalorii na 100 g i wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn. W wersji kiszonej jest też świetnym probiotykiem!