Na antenie:

Światowy Dzień Mórz i Oceanów w Chillizet – spędź go z nami i wygraj

07.06.2021 09:40
Fotografia: Materiały prasowe
Światowy Dzień Mórz i Oceanów w Chillizet – spędź go z nami i wygraj

Nasza niebieska planeta i nasze bijące serca składają się z wody niemal w identycznych ilościach. Te proporcje są tak doskonale wyrównane, że nie można tego nazwać zbiegiem okoliczności. Ten fakt pokazuje nam jasno, że tworzymy nieodłączną całość z naszymi morzami. Dobro oceanów jest także naszym wspólnym dobrem, a ich ochrona zapewni nam wszystkim świetlaną przyszłość.

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Mórz i Oceanów.Bez względu na to gdzie mieszkamy - na stałym lądzie, nad jeziorem, w klimacie umiarkowanym lub tropikalnym - fale oceanu dotyczą wszystkiego i wszystkich, łącząc nas w globalną społeczność, której przyszłość zależy od kondycji mórz.

Wyjątkowy konkurs w Chillizet

Z tej okazji mamy dla Was wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania jest kultowy krem, stanowiący wyraz miłości marki La Mer do piękna mórz i oceanów - Crème de la Mer z limitowanej edycji Blue Heart.Tegoroczna limitowana edycja Crème de La Mer – La Mer Blue Heart została zainspirowana świecącymi, bioluminescencyjnymi koralowcami. Projekt jest przypomnieniem wielkiego piękna i mocy oceanu - tej samej siły, która wypełnia energią kultowy Crème de la Mer.

kremy do tekstu

Co zrobić, żeby wygrać?

Napisz nam, co robisz by chronić jeziora, rzeki, morza i oceany, a swoją odpowiedź wyślij na adres kultura@chillizet.pl. W tytule maila wpisz La Mer.
Ogłoszenie laureata nastąpi w popołudniowym paśmie Dobre wibracje Dominiki Biegańskiej.

Odkryj misję La Mer Blue Heart - ocean istnieje w nas wszystkich

Aż 50% tlenu na ziemi pochodzi z oceanu, dlatego należy chronić organizmy, które go wytwarzają wspierając sadzenie lasów namorzynowych i trawy morskiej.

Co jeszcze możemy zrobić? W ciągu ostatnich 200 lat morze stało się o 30% bardziej zakwaszone. Powodem jest zwiększona emisja dwutlenku węgla. Warto podróżować samochodem tylko wtedy, kiedy jest to faktycznie niezbędne. Każde, nieprzejechane kilometry to mniej wyemitowanego dwutlenku węgla.

80% zanieczyszczeń morskich pochodzi z lądu. Na co dzień powinniśmy z większą troską dbać o swoją okolicę poprzezlokalne inicjatywy sprzątania wokół siebie. Ich wpływ na ochronę oceanów ma docelowo globalny charakter.

La Mer - Nasze zaangażowanie i zobowiązania

Morze jest źródłem wielu cudów: produkuje dla nas tlen, pożywienie, nawet rosnące w nim algi są bazą formuł La Mer. W zamian za te dary angażujemy się w ochronę mórz i oceanów – od ponad 15 lat wspieramy działania na rzecz ochrony oceanów na całym świecie. A to dopiero początek.

W 2017 r. powstała Fundacja La Mer Blue Heart Oceans, która ma na celu gromadzenie i przekazywanie środków na cele ochrony mórz i oceanów.Rok później wsparcie dla Fundacji Oceano Azul doprowadziło do odkrycia obszaru LUSO Hydrothermal Field na Azorach. Ta unikalna strefa o ogromnym znaczeniu biologicznym, geologicznym i chemicznym została ogłoszona Morskim Obszarem Chronionym.Z kolei w roku 2019,globalna organizacja The Nature Conservancy przy pomocy Fundacji La Mer Blue Heart Oceans Fund posadziła 400 000 namorzynów na Karaibach.Rok 2020, mimo pandemii, pozwolił na zapoczątkowanie inicjatywyEarthEcho 30X30, która ma na celu zainspirowanie młodych pokoleń na całym świecie oraz stworzenie globalnego ruchu młodzieży w celu objęcia ochroną 30% naszych oceanów do 2030 roku.A to jeszcze nie koniec, ponieważ do końca 2025 roku ponad 75% opakowań La Mer zostanie poddanych recyklingowi - będzie nadawało się do recyklingu, ponownego użycia, ponownego napełnienia lub odzysku.

Limitowana Edycja Kultowego Crème De La Mer

Limitowana edycja La Mer Blue Heart dostępna jest na lamer.eu, w wybranych perfumeriach Douglas, na douglas.pl oraz w salonach firmowych La Mer (w Galerii Mokotów oraz Galerii Krakowskiej).