Kosmetyki dla dzieci i niemowląt - przegląd najlepszych produktów do delikatnej skóry

Kosmetyki dla dzieci
Fotografia: Shutterstock

Kosmetyki dla dzieci są przeznaczone dla delikatnej skóry dziecka, dlatego nie powinny zawierać żadnych szkodliwych składników. Wśród produktów dla niemowląt wyróżniamy kosmetyki naturalne, organiczne i ekologiczne. Sprawdź, jaka jest między nimi różnica i poznaj nasze propozycje produktów do pielęgnacji skóry niemowlaka.

Kosmetyki dla dzieci stanowią sporą grupę produktów pielęgnacyjnych. Wiele z nas nie do końca jednak wie, które z nich warto wybrać, a które mogą podrażniać wrażliwą skórę niemowlaka. Wśród kosmetyków dla niemowląt znajdziemy:

  • żele pod prysznic,
  • olejki,
  • posypki,
  • kremy na odparzenia,
  • szampony,
  • odżywki do włosów,
  • pasty do zębów,
  • balsam do ciała.

Wszystkie powyższe kosmetyki dla dzieci możemy podzielić na 2 grupy: kosmetyki naturalne, nazywane ekologicznymi, oraz organiczne. Podpowiadamy, czym one się różnią.

Kosmetyki dla dzieci - naturalne, organiczne

Kosmetyki dla dzieci naturalne zawierają wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego - z roślin, minerałów, a także zwierząt. Zaliczamy do nich m.in. lanolinę, wosk pszczeli, mleczko pszczele, mleko i jego pochodne. Do tego typu produktów zaliczamy też barwniki pochodzenia naturalnego.

Kosmetyki dla dzieci organiczne, nazywane też produktami bio, zawierają w 90% składniki, do których uprawy nie stosuje się pestycydów, nawozów sztucznych, ani nie poddaje się ich genetycznej modyfikacji. Muszą one spełnić bardziej rygorystyczne normy niż kosmetyki naturalne. Jeżeli chcesz upewnić się, że dany produkt jest organiczny, sprawdźcie, czy przyznano mu certyfikat. Informacja na ten temat powinna być zawarta na etykiecie kosmetyku.

Kosmetyki dla dzieci - przegląd

Kosmetyki dla dzieci nie powinny zawierać żadnych toksycznych substancji, jednak niestety wciąż istnieją na rynku produkty, których składniki mogą powodować uczulenia, zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Właśnie dlatego tak ważne jest czytanie składu na etykiecie.

1. Pasta do zębów dla dzieci Elmex Junior, cena: 8,60 zł.

Pasta Elmex dla dzieci ma łagodny smak odpowiedni dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Została opracowana specjalnie do czyszczenia i pielęgnacji zębów mlecznych. Może być stosowana od pierwszego ząbka mlecznego do pojawienia się pierwszych zębów stałych.

elmex-junior-5-12-years-pasta-do-zebow-dla-dzieci___15
Fotografia: materiały prasowe

2. Nivea Baby, ochronny krem na każdą pogodę, 50 ml, cena: 18,49 zł

Krem na każdą pogodę to produkt, który chroni skórę dziecka przed efektami działania czynników zewnętrznych takich jak zimno, mróz czy wiatr.

805588
Fotografia: materiały prasowe

3. Ziaja Baby, pianka do kąpieli zmieniająca kolor dla dzieci od 12 miesięcy, 400 ml, cena: 9,99 zł

Natłuszczający płyn dla dzieci i niemowląt już od 1 dnia życia. Dokładnie oczyszcza i doskonale pielęgnuje skórę. Lekko natłuszcza pozostawiając na skórze delikatną warstwę ochronną.

ziaja-baby-pianka-do-kapieli-zmieniajaca-kolor-dla-dzieci-od-12-miesiecy___16
Fotografia: materiały prasowe

4. Linomag, Oliwka, 200 ml

Oliwka przeznaczona jest do codziennej pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt. Nawilża i natłuszcza skórę dziecka, łatwo się rozprowadza na jej powierzchni, tworząc niewidoczną warstwę ochronną. Dzięki zawartości witaminy F, kosmetyk łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację naskórka. Polecana szczególnie po kąpieli dziecka do stosowania na powierzchnię całego ciała.

905165
Fotografia: materiały prasowe

5. Ziajka, maść pośladkowa przeciw odparzeniom, 50 ml, cena: 5,99 zł

Zapobiega powstawaniu odparzeń. Tworzy na skórze warstwę ochronną - doskonałą barierę dla wilgoci. Łagodzi otarcia, podrażnienia i zaczerwienienia naskórka. Zmniejsza skłonność do ich powstawania.

800x600
Fotografia: materiały prasowe

Baby boom w show-biznesie. Kto pochwalił się w ciążą w 2018 roku?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów