Kalkulator ciąży - pomoże ci oszacować, w którym tygodniu ciąży jesteś. Koniecznie wypróbuj!

Który tydzień ciąży? To bardzo ważne pytanie, które nie raz słyszy kobieta ciężarna. Koniecznie skorzystaj z naszego kalendarza ciąży, który oszacuje, w którym tygodniu już jesteś!

Każda kobieta ciężarna koniecznie musi wiedzieć, w którym tygodniu ciąży jest. Brak tej wiedzy może negatywnie wpłynąć na zdrowie i rozwój dziecka. Jeśli chcesz poznać wiek ciąży, to koniecznie skorzystaj z naszego kalendarza ciąży!

Zobacz także: Przewidywany termin porodu - poznaj go za pomocą naszego kalkulatora!

Który tydzień ciąży?

Jeśli chcesz sprawdzić, w którym tygodniu ciąży jesteś skorzystaj z naszego bezpłatnego kalendarza ciąży. Nasz kalkulator obliczy to za Ciebie - szybko i bezbłędnie. Wystarczy, że w odpowiednią rubrykę wpiszesz datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Kalkulator ciąży obliczy, w którym miesiącu ciąży jesteś oraz ile dni pozostało do narodzin dziecka!

Sprawdź, w którym tygodniu ciąży jesteś korzystając z naszego kalendarza ciąży!

Kalkulator ciąży - ile trwa ciąża?

Ciąża w rzeczywistości trwa 38 tygodni, czyli około 266 dni. Początek ciąży to moment zapłodnienia komórki jajowej. Koniec jest w momencie wyjścia dziecka na świat. W praktyce (ze względu na możliwość stosowania kalendarza ciąży) - stosuje się regułę Naegelego. 

Według zasady przeciętna ciąża trwa 9 miesięcy, czyli 280 dni. Do zapłodnienia dochodzi zazwyczaj około 14 dnia cyklu miesiączkowego, kiedy następuje owulacja. Aby obliczyć datę urodzenia dziecka należy do pierwszego dnia ostatniej miesiączki należy dodać 7 dni, odjąć 3 miesiące, a następnie dodać rok.

Kalkulator ciąży - dlaczego znajomość wieku ciąży jest tak ważna?

Informacja o wieku ciąży jest bardzo ważna dla każdej przyszłej mamy. Wiele informacji, które docierają do kobiety w ciąży można zweryfikować tylko przez znajomość wieku ciąży. Dzięki tej informacji, jesteś w stanie przewidzieć, kiedy Twoje dziecko poruszy się po raz pierwszy i kiedy będzie można poznać jego płeć.

Wiedza na temat tygodnia ciąży jest też ważna, ze względu na niezbędne wizyty w przygodni. Znajomość tygodnia ciąży jest konieczna do wykonywania odpowiednich zaleceń lekarskich.

Wszystkie badania są wykonywane w odpowiednim momencie ciąży, dlatego obliczanie tygodnia ciąży jest konieczne, żeby wiedzieć np. kiedy wykonać pierwsze USG, a kiedy pomiar glukozy we krwi.

Informacja dotycząca tygodnia ciąży jest też bardzo ważna w sytuacjach, kiedy istnieje ryzyko poronienia. Lekarze ze względu na wiek ciąży dostosowują odpowiednie leczenie oraz postępowanie, który ma na celu utrzymanie życia i zdrowia dziecka oraz matki.

Leki oraz suplementy

Obliczanie tygodnia w ciąży jest też bardzo ważne przy przyjmowaniu leków oraz suplementów. Część z preparatów farmakologicznych można podawać tylko do ustalonego terminu ciąży, np. kwas foliowy nie może być już przyjmowany w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Kalkulator ciąży - obliczanie tygodnia ciąży na podstawie badania USG

Wiek ciąży można ustalić także na podstawie badania USG, które przeprowadzone do 10 tygodnia ciąży jest bardziej miarodajne niż metoda Naegelego.

Lekarz ginekolog, który wykonuje badanie USG sprawdza wielkość płodu oraz mierzy pęcherzyk ciążowy i na podstawie tych wyników stwierdza wiek dziecka oraz przewidywalny termin porodu.

Najważniejsze, żeby badanie USG zostało wykonane jak najwcześniej - im później zostanie wykonane tym większe jest prawdopodobieństwo błędu.

Chcesz poznać datę porodu swojego dziecka - skorzystaj z naszego kalkulatora terminu porodu!

Kalkulator ciąży - inne metody wyznaczania terminu ciąży

Zdarzają się przypadki, w których kobieta trafia po raz pierwszy do lekarza już w ciąży zaawansowanej, nie znając daty zapłodnienia, ani ostatnie miesiączki.

Wiek ciąży można wtedy określić za pomocą informacji takich jak: momentu odczuwania ruchów płodu oraz wysokość na miednicy. Jednak ta metoda określania wieku płodu jest obarczona dużym marginesem błędu.

Kalkulator ciąży - jak z niego korzystać?

Kalkulator w łatwy i skuteczny sposób sprawdzi, w którym tygodniu i dniu ciąży jesteś. wystarczy, że wpiszesz datę pierwszego dnia swojej ostatniej miesiączki średnią długość cyku miesiączkowego. Na podstawie tych danych, nasz kalkulator wskaże ci wynik. 

Zobacz także: Ból brzucha w ciąży - kiedy należy szybko zgłosić się do lekarza? Koniecznie sprawdź, jakie są niepokojące objawy

Pamiętaj, że powyższy artykuł nie zastąpi wizyty lekarskiej.

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Lecz się naturalnie! Te rośliny mają zastosowanie w medycynie! Koniecznie sprawdź, które warto zebrać i zasuszyć! 

Niemowlak
Rozwiąż quiz

Czy twój partner gotowy jest na dziecko?

Niemowlak

1. Jak twój partner czuje się w towarzystwie dzieci?

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów