Kalkulator wagi płodu - pomoże ci obliczyć uśrednioną wagę dziecka w poszczególnym tygodniu ciąży

Kalkulator wagi płodu w szybki i prosty sposób pokaże uśrednioną wagę dziecka w poszczególnych tygodniach ciąży. Koniecznie go wypróbuj!

Każda przyszła mama, codziennie obserwuje jak powiększa się jej ciążowy brzuszek i zastanawia się jak do tego czasu urosło jej maleństwo. Dzięki naszemu kalkulatorowi wagi płodu, szybko dowiesz się, ile przytyło twoje dziecko.

Zobacz także: Objawy porodu - jak rozpoznać wczesne oznaki?

Kalkulator wagi płodu – jak działa?

Aby poznać uśrednioną wagę swojego dziecka wystarczy, że wpiszesz tydzień ciąży, w którym się znajdujesz lub podasz datę ostatniej miesiączki. Należy jednak pamiętać, że każdy maluszek ma swoje tempo wzrostu. Nie ma stałych, ścisłych wartości, które określają wagę oraz miarę płodu w danym tygodniu ciąży. Warto dodać, że nawet badanie USG podaję tylko wartości przybliżone.

Waga płodu – dlaczego warto ją znać?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma stałych wartości, które ściśle określają wagę płodu. Jednak przy dużych odchyleniach od „przyjętych norm” można mówić o komplikacjach. Obliczona waga maluszka umożliwia zebranie większej ilości informacji dotyczących rozwoju płodu w konkretnym tygodniu ciąży. Rodzice mogą stale obserwować rozwój ich dzieciątka.

Waga przyszłej mamy a waga dziecka

Spory przyrost masy w ciąży nie zawsze oznacza, że dziecko jest duże. Nie zawsze przyszła mama ma wpływ na wagę urodzeniową swojego maleństwa. To, czy dziecko będzie większe lub mniejsze zależy od wielu innych czynników. Są to między innymi:

  • Waga urodzeniowa matki,
  • Waga sprzed ciąży,
  • Uwarunkowania genetyczne,
  • Sposób odżywania w trakcie ciąży.

Przyszła mama ma ogromny wpływ na to, czy dziecko urodzi się z niedowagą. Aby do tego nie doszło kobieta ciężarna musi zrezygnować z palenia papierosów, ograniczyć stres, odpowiednio ożywiać, a wszystkie leki oraz witaminy powinna przyjmować po konsultacjach z lekarzem prowadzącym ciążę.

Zobacz także: In vitro to dla niektórych jedyna szansa na zajście w ciążę. Czy ta metoda jest obarczona dużym ryzykiem?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

To ci się może przydać:

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów