Częstotliwości

Marta Wilczkowska
06.06.2016 14:48

Częstotliwość radiowa to coś, bez czego nie mogłaby istnieć żadna stacja. To właśnie dzięki niej może funkcjonować radio, a my w Chillizet jesteśmy w stanie dotrzeć do was z najważniejszymi informacjami muzyczno-kulurowymi.

Technicznie rzecz ujmując, w zakres częstotliwości radiowych wchodzą drgania o zakresie od 3kHz do 300 GHz. To właśnie one tworzą tzw. fale radiowe, które następnie dzielą się na pasma radiowe.

Istnieją różne źródła fal radiowych. Niezależnie jednak od przyczyny ich powstawania, najważniejszy jest skutek, czyli to, że możemy trafiać do was z informacjami każdego dnia.

W Polsce istnieje około 300 rozgłośni radiowych. Jednym z największych nadawców ogólnokrajowych jest EUROZET, w którego skład wchodzą takie stacje radiowe jak: Radio Zet, Chillizet, Antyradio oraz Meloradio. Każda z nich dostępna jest w różnych miejscach w kraju, jednak na innych częstotliwościach radiowych.

Na jakich częstotliwościach radiowych możecie odbierać Chillizet? Jesteśmy dostępni w 5 miastach w Polsce:

  • Warszawa – 101,5
  • Kraków – 93,7
  • Katowice – 93,6
  • Hel – 107,8
  • Wejherowo – 91,6

Zachęcamy was też do słuchania naszego radia online, które dostępne jest w całej Polsce przy pomocy przeglądarki. Wystarczy wejść na www.chillizet.pl.