14.03.2017 13:08

Te ubrania są groźne dla zdrowia. Najgorszy zestaw to klapki, rurki i kurtka z dużym kapturem

Damska szafa pełna jest z pozoru niewinnych ciuchów i akcesoriów, które niszczą zdrowie. 

Duży kaptur

Fotografia: East News

Obcisłe spodnie rurki i kurtki z dużymi, futrzanymi kapturami są niezdrowe dla pleców. Przed doprowadzeniem organizmu do złego stanu za pomocą ciuchów przestrzegają brytyjscy lekarze. 

Jak podaje serwis Independent.co.uk, prawie trzy czwarte kobiet codziennie doświadcza bólu pleców. Brytyjskie Stowarzyszenie Chiropraktyczne oświadczyło, że za zły stan kręgosłupa najczęściej odpowiadają opinające spodnie, ciężkie kaptury, duże torebki, ciężka biżuteria i buty, które nie zabezpieczają pięt. 

"

Obcisłe spodnie negatywnie wpływają na swobodę ruchu. Wywołują napięcie mięśni, aby zrekompensować zmiany, jakie zaszły w postawie ciała. Jeśli spodnie są niesamowicie obcisłe, nie jesteśmy w stanie chodzić w naturalny dla człowieka sposób. Każdy ma swój własny, spersonalizowany sposób stawiania kroków, który zaburzony jest przez ucisk materiału. Jeśli chociaż jeden ze stawów biodrowych lub kolanowych nie będzie poruszał się normalnie, nacisk na plecy się zwiększy – wyjaśnia doktor Rishi Loatey w rozmowie z Independent.co.uk. "

Giphy

Giphy.com

Baleriny pozornie wygodne

Do niedawna za najbardziej groźne dla zdrowia uważano wysokie obcasy, ponieważ te zmieniają ułożenie miednicy. Jednak brytyjscy lekarze przestrzegają także przed balerinami, klapkami, i miękkimi butami bez zabezpieczonej pięty. Noszone zbyt często mogą przyczynić się do powstawania bólu krzyża - ponieważ stopa nie jest w nich stabilna. 

"

Groźne są buty w niewłaściwym rozmiarze. Te zbyt duże albo te lekko za małe i upijające, powodują, że napięta stopa próbuje utrzymać obuwie we właściwym miejscu. Powinno być na odwrót. To również zmienia sposób, w jaki się poruszamy. Najlepsze buty to te sznurowane z przodu - wyjaśnia doktor Rishi Loatey w rozmowie z Independent.co.uk.  "

Ból kręgosłupa i krzyża to nie wszystko. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ból karku, o który zwykle oskarżają siedzący tryb życia i pracę przed komputerem, może być spowodowany noszeniem nieodpowiedniego okrycia wierzchniego. Swobodę ograniczają duże, futrzane kaptury i zbyt duże torby na jedno ramię. Ubranie powinno dawać możliwość swobodnego poruszania się. 

Jak często nosisz obcisłe spodnie rurki?