17.03.2017 15:46

Polacy chcą przychodzić do pracy na 7 rano i mieć ergonomiczne krzesło

Raport to odpowiedź na pytanie, czy Polacy są gotowi na zmieniające się na całym świecie sposoby pracy. 

Pracownicy

Fotografia: East News

Badanie przeprowadzone przez Kantar TNS Polska na zlecenie Brain Embassy ujawniło, że coraz więcej Polaków preferuje nowoczesny model pracy. 

Kantar TNS Polska zbadał preferencje Polaków dotyczące pracy i opublikował raport zatytułowany "Jak Polacy lubią pracować". Wynika z niego, że nasze podejście do pracy na przestrzeni lat bardzo się zmieniło. Coraz więcej Polaków preferuje nowoczesny model pracy w przestrzeni biurowej zaangażowanej zgodnie z najnowszymi światowymi trendami. 

Jak wynika z badań, pomimo że 58 procent Polaków prezentuje tradycyjną postawę dotyczącą miejsca i sposobów pracy, to aż 42 procent badanych ma nowoczesne podejście do pracy. To osoby, które mają elastyczne godziny pracy i same wybierają, gdzie i jak długo danego dnia będą pracować. Osoby pracujące w ten sposób często mieszają życie prywatne i zawodowe. Oznacza to, że w wolnym czasie pracują, a podczas wykonywania obowiązków służbowych załatwiają także sprawy prywatne. 

Im wcześniej, tym lepiej

Aż dwóch na trzech badanych najchętniej rozpoczynałoby pracę o godzinie 7 lub 8 rano - 67 procent. Z kolei ci, którzy wykonują pracę zdalną, a więc pracują głównie z domu, wykonywanie obowiązków służbowych chcieliby rozpocząć o godzinie 10 rano. Jak się również okazuje, efektywnie pracujemy tylko przez 4-6 godzin w ciągu dnia - tak deklaruje więcej niż co drugi badany.

Co ciekawe, odsetek pracowników preferujących nowoczesny model pracy deklarujących, że może pracować efektywnie dłużej niż 8 godzin dziennie, jest trzy razy wyższy niż u tradycyjnych pracowników. 

Co szczególnie ciekawe, jak czytamy na Be.prowly.com, aż 77 procent badanych Polaków stwierdziło, że w miejscu pracy chcieliby mieć własne, uporządkowane biurko, a na nim laptop, lampkę i ergonomiczne krzesło. Z kolei im młodsi respondenci, tym częściej wskazywali potrzebę posiadania wygodnego fotela z podnóżkiem. 

To, co ważne

Z przeprowadzonych badań jasno wynika, że dobrą efektywność w pracy osiągamy dzięki dobrze sprecyzowanemu zadaniu do wykonania - tak twierdzi aż 65 procent badanych Polaków. Równie ważna jest możliwość wyznaczania samemu tempa pracy i praca w zgranym, lubiącym się zespole. 

A co jest szczególnie ważne dla pracujących Polaków? Przede wszystkim atmosfera pracy, właściwe warunki pracy oraz wygodny dojazd do biura. 

Czy jesteś zwolennikiem nowoczesnego modelu pracy?